Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Plavec z Přerova si plní sen. Chce jako první Čech přeplavat jezero Titicaca

Pohled na jezero Titicaca. Zdroj: Dollar Photo Club

Pavel Poljanský z Přerova měl v dětství velký sen navštívit jednou posvátné jezero Inků Titicaca v jihoamerické Bolívii. Teď chce být šestatřicetiletý muž prvním Čechem, který největší vysokohorské jezero na světě přeplave. V Andách v nadmořské výšce čtyři tisíce metrů se bude plavit sám. Jen s nafukovacím člunem a kamerou.

V normálním životě pracuje jako traťový dělník v pražském metru, ve volném čase ujede za týden dvě stě kilometrů a uplave jich patnáct. Rodák z Přerova se na konci září vydal k jezeru Titicaca podruhé. Tentokrát již i přes mnohé obavy doufá, že bude mise úspěšná. „V jednom úseku Titicaca jsou proudy a možná víry. Jediné jištění, které budu mít, je nafukovací člun s outdoorovou kamerou, která bude celou mou plavbu zaznamenávat,“ řekl pro Českou televizi před odjezdem do Bolívie Poljanský.

Poprvé se na jezero vydal v roce 2007 a doprovázel ho tamní indián na člunu. Tentokrát chce plavbu zvládnout sám, jen se člunem a kamerou. Na jezeru ho láká, že ho ještě nepřeplaval žádný Čech ani Evropan, pouze se to jednou povedlo Američance L. Coxové. „Titicaca je něco víc. Podobně jako Machu Picchu je to posvátné místo indiánů. Rozhodně mne k němu nežene jen sportovní zážitek,“ dodal pro Českou televizi Poljanský.

Zdroj: Česká televize

Související články

Zaručeně zlepší den

Virtuální realita z Česka má pomáhat při operacích mozku při vědomí

Po 70 letech se v Indii narodila mláďata geparda

Dánsko chce snížit věk pro potraty bez souhlasu rodičů i nezletilým dívkám

Souboj medvědů zaujal porotu. Snímek se stal nejlepší fotografií

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Staňte se pány svých snů. Pusťte se do lucidního snění

Inspirace z knihovny: Staňte se pány svých snů. Pusťte se do lucidního snění

Jaké to je řídit své sny? Je to vůbec možné? A hlavně – jak to udělat? Pokud vás sem tam napadaly…