Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Plánujete dovolenou? Některé země se konečně po dvou letech znovu otevírají

Nový Zéland se po dvou letech opět otevírá návštěvníkům. Foto: Pixabay

Zvláště asijské země se při koronavirové pandemii uzavřely turistům úplně, aby zamezily nákaze. Nyní se po téměř dvou letech zase otevírají, a tak můžete přehodnotit plány na léto a vyrazit za exotikou. Opět se dostanete na Nový Zéland, Bali, do Austrálie, Singapuru nebo Malajsie.

Už od minulého měsíce můžete vyrazit do oblíbených asijských destinací – Malajsie a Singapuru. Poptávka po letenkách a zájezdech okamžitě po oznámení otevření hranic rapidně vzrostla. Zástupci CzechTourism doufají také ve vyšší návštěvnost Česka turistů z těchto zemí, když budou prozatímně uzavřené strategické trhy z Číny, Ruska a Taiwanu. Dlouhodobě také jednají s leteckými společnostmi o spuštění přímých letů z těchto znovu otevřených destinací.

Hlavní město Malajsie Kuala Lumpur už se těší na návrat cestovního ruchu. Foto: Pixabay

Další oblíbený dovolenkový cíl Bali se otevřel některým turistům již na konci loňského roku, i když s přísnými opatřeními. Jediné, co tomu chybělo, byly přímé lety. Odlehčenější pravidla přišla letos v únoru pro všechny světové cestovatele a Bali si tak slibuje opětovné nastartování cestovního ruchu, který je pro ně naprosto klíčový. Pokud ale nejste očkovaní proti koronaviru, musíte si zatím nechat zajít chuť.

Bali láká nejenom surfaře z celého světa. Foto: Pixabay

Po otevření hranic Austrálie v únoru tohoto roku se přidává po dvou letech také Nový Zéland, který je otevřený všem cestovatelům od 2. května 2022. Země nevídaných zážitků a krásných scenérií, které můžete znát nejen z Pána prstenů, na vás tedy už čeká. Kromě turistiky byly vždy velmi oblíbené i programy Work and Travel. Země byla po celou dobu koronavirové krize izolovaná, na krátkou dobu povolovala pouze vstup z Austrálie, a díky tomu se jim podařilo udržet počet nakažených velmi nízko.

Zdroj: CzechCrunch, BusinessInfo.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Ve vesmíru možná existuje další oceán, zjistili vědci

Umělec vstal díky výstavě z mrtvých. Umělá inteligence oživila jeho hlas

Práce z domova má výrazný ekologický přínos, ukazuje studie

Vůně způsobuje závislost na Disneylandu

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Sny nám říkají mnohem více, než si myslíme. Jak je rozklíčovat?

Inspirace z knihovny: Sny nám říkají mnohem více, než si myslíme. Jak je rozklíčovat?

Noční výlety do říše snů jsou často skvělou zábavou a opravdovým odreagováním. Člověk v nich může…