Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Plánujete dovolenou? Některé země se konečně po dvou letech znovu otevírají

Nový Zéland se po dvou letech opět otevírá návštěvníkům. Foto: Pixabay

Zvláště asijské země se při koronavirové pandemii uzavřely turistům úplně, aby zamezily nákaze. Nyní se po téměř dvou letech zase otevírají, a tak můžete přehodnotit plány na léto a vyrazit za exotikou. Opět se dostanete na Nový Zéland, Bali, do Austrálie, Singapuru nebo Malajsie.

Už od minulého měsíce můžete vyrazit do oblíbených asijských destinací – Malajsie a Singapuru. Poptávka po letenkách a zájezdech okamžitě po oznámení otevření hranic rapidně vzrostla. Zástupci CzechTourism doufají také ve vyšší návštěvnost Česka turistů z těchto zemí, když budou prozatímně uzavřené strategické trhy z Číny, Ruska a Taiwanu. Dlouhodobě také jednají s leteckými společnostmi o spuštění přímých letů z těchto znovu otevřených destinací.

Hlavní město Malajsie Kuala Lumpur už se těší na návrat cestovního ruchu. Foto: Pixabay

Další oblíbený dovolenkový cíl Bali se otevřel některým turistům již na konci loňského roku, i když s přísnými opatřeními. Jediné, co tomu chybělo, byly přímé lety. Odlehčenější pravidla přišla letos v únoru pro všechny světové cestovatele a Bali si tak slibuje opětovné nastartování cestovního ruchu, který je pro ně naprosto klíčový. Pokud ale nejste očkovaní proti koronaviru, musíte si zatím nechat zajít chuť.

Bali láká nejenom surfaře z celého světa. Foto: Pixabay

Po otevření hranic Austrálie v únoru tohoto roku se přidává po dvou letech také Nový Zéland, který je otevřený všem cestovatelům od 2. května 2022. Země nevídaných zážitků a krásných scenérií, které můžete znát nejen z Pána prstenů, na vás tedy už čeká. Kromě turistiky byly vždy velmi oblíbené i programy Work and Travel. Země byla po celou dobu koronavirové krize izolovaná, na krátkou dobu povolovala pouze vstup z Austrálie, a díky tomu se jim podařilo udržet počet nakažených velmi nízko.

Zdroj: CzechCrunch, BusinessInfo.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Archeologové objevili nejstarší větu zaznamenanou písmem. Její znění vás překvapí

Jak se při nízké teplotě zahřát? Na alkohol zapomeňte

Umělá inteligence pomáhá identifikovat přeživší holokaustu

Země má stabilizační mechanismus. Udržuje ji obyvatelnou

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nechte se vést svým srdcem. Jitka Juliet Navratilová poradí, jak na to

Inspirace z knihovny: Nechte se vést svým srdcem. Jitka Juliet Navratilová poradí, jak na to

Lákala vás někdy představa, že si prostě sbalíte batoh a vyrazíte na druhý konec světa? Autorka…