Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Pivo jako národní hrdost. Češi jsou na sebe právem pyšní

2 minuty radosti
Foto: Pixabay

Bewers of Europe, nezisková mezinárodní organizace sdružení pivovarů z členských států EU, Norska, Švýcarska a Turecka, si nechala zpracovat zajímavý průzkum. Vychází z oblíbenosti vybraného nápoje mezi obyvateli jednotlivých států. Vyšlo najevo, že Češi vnímají své pivo pozitivněji než ostatní Evropané svá piva. Národ pivařů tak nejnovějším zjištěním nepřekvapil.

České pivo získalo 80,5 bodu, průměr zkoumaných evropských států je přitom 74,1. S dosaženým skóre předběhlo v oblíbenosti víno, což není v Evropě obvyklé. Průměrné skóre vína v Evropě činí 75,8, v Česku získalo 79,9. bodů.  Průzkum pro evropské nápojáře připravila společnost RepTrak. Ten proběhl letos na jaře a českých respondentů bylo 720.

„K vysokému hodnocení českého piva v žebříčku Brewers of Europe pomohlo pozitivní emoční vnímání napříč celou domácí společností a také dlouhá kulturní tradice. Pivo jednoznačně bodovalo jako společník pro rozmanitou příležitost nebo jídlo. S tím, že je určeno pro dobré pro chvíle s přáteli, souhlasí přes 89 procent dotazovaných,“ uvedl k výsledkům pro České noviny Český svaz pivovarů a sladoven. Pozitivněji tento alkoholický nápoj hodnotili muži než ženy.

Zdroj: České noviny, Brewers of Europe

Související články

Zaručeně zlepší den

Nový nástroj od Googlu umožňuje lidem pozorovat změny na planetě téměř v reálném čase

Posouvání věcí pomocí mysli? Tato superschopnost může být konečně realitou

NASA je o krok blíže k nalezení starověkého mikrobiálního života na Marsu

Dovolte si dovolenou. Jak cestovat s málo penězi, ale velkými zážitky?

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Trápí vás nedostatek volného času? Zkuste Digitální minimalismus a vezměte si svůj čas zpátky

Inspirace z knihovny: Trápí vás nedostatek volného času? Zkuste Digitální minimalismus a vezměte si svůj čas zpátky

Taky přejíždíte po displeji svého chytrého telefonu, kdykoliv máte chvilku času? V tramvaji,…