Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Petra Kvitová oceněna za zásluhy v propagaci tenisu i mimo kurt

Dvojnásobná česká wimbledonská vítězka byla oceněna cenou Diamond Aces Award 2014. Tato cena je každoročně udělována hráčkám, které se snaží svou popularitu využít k pomoci druhým a k propagaci tenisu i za hranicemi kurtu.

Petra Kvitová se již dlouhodoběúčastní mnoha různých akcí a využívá tak svou stávající popularitu nejen ke zviditelnění sportu. V poslední době navštívila například kalifornské Indian Wells, kde si při propagaci nového „Stadionu 2“ sama vyzkoušela, jak správně připravit lahodné sushi. Tímto způsobem využila naše talentovaná hráčka svoji zručnost a zaujala tak mnoho diváků, kteří možná již brzy usednou na jedno z osmi tisíc nových míst v ultramoderním kalifornském stadionu.

Česká tenistka také aktivně podporuje mnohé charitativní spolky a místní komunity. Letos v létě jsme ji mohli vidět navštěvovat ohijskou nemocnice v Cincinnati, kde Petra potěšila malé pacienty jak dárky, tak i veselými hrami, které s nimi hrála. Díky tomu se naší tenisové hvězdě podařilo vykouzlit úsměv na tváři všem dětským pacientům a tímto způsobem jim zpříjemnit zdánlivě nekončící chvíle strávené v nemocnici.

Petra se aktivně angažuje a snaží se pomáhat ostatním. Jak sama připouští, každodenně se snaží vracet to, co jí tento „úžasný sport dává“. Při předávání ceny ji označila Stacey Allesterová, předsedkyně a výkonná ředitelka Ženské Tenisové Asociace (Women’s Tennis Association), za „skvělou ambasadorkou našeho sportu“ a díky tomu můžeme být i my, Češi, na Petru patřičně hrdí a vděční za to, jak bez přestání reprezentuje nejen naši zemi, ale i typickou laskavou českou povahu.

Proto není pochyb, že Petra získala toto cínové ocenění zcela zaslouženě. Cena, která vznikla na památku bývalého výkonného ředitele WTA Jerryho Diamondse v roce 1995, je tradičně vyráběna malajským producentem, jehož firma byla založena již v roce 1885 a dnes je jednou z největších svého druhu. Diamand Aces Award byla za dobu své existence udělena například i Martině Hingisové nebo Viktorii Azarenkové. A díky svému vlídnému a (navzdory veškeré slávě) skromnému jednání se teď naše česká rodačka a jedna z nejlepších tenistek světa, Petra Kvitová, zasloužile řadí mezi jednu z žen, které se navždy staly nepostradatelnou součástíženského tenisu.

 

FOTO: www.wtatennis.com

Gabriela Dittrichová

Související články

Zaručeně zlepší den

Práce z domova jako právo. Kdo si ji nyní bude moci nárokovat?

Miliardáři mění svět. Americký horolezec podpořil boj proti změnám klimatu

Čichací auto zvládá změřit množství emisí za jízdy. Jak to funguje?

Rekordní procento elektřiny v EU letos v létě pocházelo ze solární energie

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Mistrem života je každý z nás. Zjistěte, jak aktivovat svůj potenciál

Inspirace z knihovny: Mistrem života je každý z nás. Zjistěte, jak aktivovat svůj potenciál

Život před každého z nás bez výjimky staví různé zkoušky. K někomu přichází v podobě nemocí, k…