Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Petra Kvitová oceněna za zásluhy v propagaci tenisu i mimo kurt

Dvojnásobná česká wimbledonská vítězka byla oceněna cenou Diamond Aces Award 2014. Tato cena je každoročně udělována hráčkám, které se snaží svou popularitu využít k pomoci druhým a k propagaci tenisu i za hranicemi kurtu.

Petra Kvitová se již dlouhodoběúčastní mnoha různých akcí a využívá tak svou stávající popularitu nejen ke zviditelnění sportu. V poslední době navštívila například kalifornské Indian Wells, kde si při propagaci nového „Stadionu 2“ sama vyzkoušela, jak správně připravit lahodné sushi. Tímto způsobem využila naše talentovaná hráčka svoji zručnost a zaujala tak mnoho diváků, kteří možná již brzy usednou na jedno z osmi tisíc nových míst v ultramoderním kalifornském stadionu.

Česká tenistka také aktivně podporuje mnohé charitativní spolky a místní komunity. Letos v létě jsme ji mohli vidět navštěvovat ohijskou nemocnice v Cincinnati, kde Petra potěšila malé pacienty jak dárky, tak i veselými hrami, které s nimi hrála. Díky tomu se naší tenisové hvězdě podařilo vykouzlit úsměv na tváři všem dětským pacientům a tímto způsobem jim zpříjemnit zdánlivě nekončící chvíle strávené v nemocnici.

Petra se aktivně angažuje a snaží se pomáhat ostatním. Jak sama připouští, každodenně se snaží vracet to, co jí tento „úžasný sport dává“. Při předávání ceny ji označila Stacey Allesterová, předsedkyně a výkonná ředitelka Ženské Tenisové Asociace (Women’s Tennis Association), za „skvělou ambasadorkou našeho sportu“ a díky tomu můžeme být i my, Češi, na Petru patřičně hrdí a vděční za to, jak bez přestání reprezentuje nejen naši zemi, ale i typickou laskavou českou povahu.

Proto není pochyb, že Petra získala toto cínové ocenění zcela zaslouženě. Cena, která vznikla na památku bývalého výkonného ředitele WTA Jerryho Diamondse v roce 1995, je tradičně vyráběna malajským producentem, jehož firma byla založena již v roce 1885 a dnes je jednou z největších svého druhu. Diamand Aces Award byla za dobu své existence udělena například i Martině Hingisové nebo Viktorii Azarenkové. A díky svému vlídnému a (navzdory veškeré slávě) skromnému jednání se teď naše česká rodačka a jedna z nejlepších tenistek světa, Petra Kvitová, zasloužile řadí mezi jednu z žen, které se navždy staly nepostradatelnou součástíženského tenisu.

 

FOTO: www.wtatennis.com

Gabriela Dittrichová

Související články

Zaručeně zlepší den

Český lékař vrátil zrak osleplé dívce. Unikátní zákrok provedl jako první na světě

Nové úly zatočí s obávaným roztočem, který vyhlazuje celá včelstva

Nechce se vám cvičit a cítíte se provinile? Evoluční biologové mají vysvětlení, které vás uklidní

Móda, která nikdy neskončí na skládce. Český start-up mění svět oblečení(m)

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Co s životem, když se zbortí všechny naše dosavadní jistoty? Utápět se v sebelítosti,…