Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Papoušci jsou v sedmém nebi. Telefonování přes tablet je nadchlo

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pexels

Papoušci milují mluvení a debaty, to je známá věc. Tito opeřenci jsou nejen upovídaní, ale disponují také vysokým intelektem a rádi se učí. Vědce ze Severovýchodní univerzity v Bostonu proto napadlo vyzkoušet, zda budou tito ptáci schopni komunikovat přes videokonferenční hovor, uvedl server České noviny.

Experimentu se účastnilo 18 papoušků a jejich majitelé. Vědci nechávali opeřence vzájemně komunikovat přes tablet. Papouškům jejich majitelé nejdříve ukázali, že když zazvoní na pověšený zvoneček, tak se před nimi ukáže obrazovka s fotografiemi dalších ptáků v experimentu. Papoušek si pak mohl vybrat, s kým bude telefonovat, když se dotkl zobákem fotografie na obrazovce. 

Během výzkumu vědci zjistili, že papoušci telefonovat dokážou, díky virtuální interakci s jinými opeřenci jsou navíc i šťastnější. Výzkumníci zaregistrovali, že jakmile papoušci pochopili zvonění na zvonek, tak si rádi o konferenční hovory říkali. Během samotného hovoru na nich bylo znát, že si ho užívají. Napodobovali například chování papouška na obrazovce, společně zpívali nebo si společně čistili peří. Někteří dokonce společně usínali. Další co chvíli odletěli dál od tabletu pro nějaký předmět a ten pak při návratu k obrazovce ukazovali svému kamarádovi. Papoušci si také mezi dalšími účastníky experimentu rychle našli oblíbence a dožadovali se telefonátu právě s nimi.

Související články

Zaručeně zlepší den

Už víme, z čeho se skládá Měsíc

Nejsilnější sluneční erupce, která byla kdy zaznamenána

Vojtěch Kovařík je jedním z nejznámějších českých umělců v zahraničí. Že jste o něm ještě neslyšeli?

V pátek proběhne jubilejní 15. ročník Noci kostelů

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Vydejte se na duševní retreat. Kniha herečky Vlastiny Kounické Svátkové vás provede

Inspirace z knihovny: Vydejte se na duševní retreat. Kniha herečky Vlastiny Kounické Svátkové vás provede

Lidé jsou křehcí jako sníh a každý z nás potřebuje občas místo pro sebe. To se ve své prvotině…