Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Palčáky Bernieho Sanderse se staly hitem. Senátor díky nim vybral na charitu 1,8 milionů dolarů

Pletené rukavice vydělaly na charitu 1,8 milionů dolarů. Zdroj: pinterest.com

Když si senátor Bernie Sanders vybíral model na lednovou inauguraci nového amerického prezidenta, zřejmě netušil, jaký poprask způsobí. Jeho zachumlaný vzhled a především pletené palčáky ale zaujaly celý svět. Sanders však tuto neočekávanou popularitu dokázal využít k dobré věci. Prodejem upomínkových předmětů získal pro charitu v přepočtu 39 milionů korun. Život se obrátil naruby také autorce rukavic. 

Inaugurace amerického prezidenta je nejen politicky důležitou událostí. Pozornost médií směřuje také k outfitům zúčastněných. Zvolený model může raketově zvýšit prodej kousků od daného návrháře a pomoci mu se proslavit. Přesně toho jsme byli svědkem i po nedávném uvedení Joea Bidena do úřadu. V hledáčku módní policie se ale trochu nečekaně staly pletené palčáky.

O zboží s fotkou senátora Sanderse byl enormní zájem. Zdroj: store.berniesanders.com

Netypický vzhled senátora Sanderse, který dal v mrazivém počasí přednost pohodlí, se okamžitě stal hitem internetu a vděčnou předlohou pro řadu vtipných koláží. Američané ale nezůstali u pouze u vtipkování. Trička, mikiny a další upomínkové předměty s fotkou senátora, které jeho kancelář začala nabízet na oficiálních stránkách, vykoupili do několika hodin. Bernie Sanders tak díky prodeji upomínkových předmětů mohl darovat 1,8 milionů dolarů na charitu. Finanční prostředky rozdělí mezi organizace v rodném Vermontu.

Sandersův inaugurační model se ihned stal hitem internetu. Zdroj: pinterest.com

Ihned po akci se celý svět ptal, kdo je autorem slavných pletených rukavic se vzorem. Ty ručně upletla a senátorovi darovala učitelka z Vermontu Jen Ellisová. I jí se tak díky Sandersovi změnil život. Po stejných palčácích totiž zatoužily tisíce lidí. Ellisová proto spojila síly se společností Vermont Teddy Bear Company a avizovala, že vyrobí rukavice pro všechny zájemce. I ona chce pomáhat potřebným a část peněz ze zisku darovat místním charitám.  

Související články

Zaručeně zlepší den

Česko dbá na prevenci. Tento týden se můžete zdarma otestovat na vážné nemoci

Češi chtějí zálohované PET lahve. Jejich zavedení podporuje 74 procent z nich

Jak brát digitální detox vážně: inspirujte se indickou vesnicí

Zájem o fotovoltaiku a tepelná čerpadla trhá v Česku rekordy

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Utopia Avenue přináší příběh fiktivní kapely z 60. let

Inspirace z knihovny: Utopia Avenue přináší příběh fiktivní kapely z 60. let

Jaké bylo mít hudební skupinu v 60. letech minulého století? Celosvětově uznávaný spisovatel David…