Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Otec se synem rozdávají lidem v nouzi obleky zdarma

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: FB Sharp Dressed Man

Šaty dělají člověka. Své o tom vědí Christopher a Seth Schaferovi stejně jako klienti jejich podniku. Dvojice totiž poskytuje obleky lidem, kteří si je nemohou sami dovolit. Pomáhají jim tak najít práci i se začlenit do společnosti.

„Vhodné oblečení může být často poslední překážkou mezi člověkem, který je připravený nastoupit do práce, a reálným zaměstnáním,“ uvádí organizace Sharp Dressed Man. Jí poskytované obleky pocházejí sice z druhé ruky, klientům jsou ale upravovány na míru. Navíc k nim organizace přidává ještě další důležitou věc – pomoc s prezentačními dovednostmi zájemců o práci.

Dvojice zakladatelů věří, že změna oblečení může měnit životy. A prokazuje se to i v praxi. Podle účastníků programu jim iniciativa pomohla se ziskem ztraceného sebevědomí. Zároveň se část z nich do salonu později vrací a v roli dobrovolníků se snaží sama aktivně pomoct a dobrý skutek oplatit někomu dalšímu.

Související články

Zaručeně zlepší den

Vyšetření, které zachraňuje tisíce životů. Rakovinu tlustého střeva lze včas zachytit a vyléčit

Byl Tyrannosaurus rex obr? Mohl být mnohem větší, než si vědci dosud mysleli

Putovní výstava fotografií na podporu lidí trpících ztrátou vlasů se přesouvá do Prahy

Lidé budou žít na Měsíci už v tomto desetiletí, očekává NASA

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Čtenáři, vrať se motivuje lidi, aby dali čtení opět šanci

Inspirace z knihovny: Čtenáři, vrať se motivuje lidi, aby dali čtení opět šanci

Četba knih je jednou z nejstarších volnočasových aktivit. Jejím prostřednictvím lze zprostředkovat…