Olympijské stupně vítězů v Tokiu budou z recyklovaných plastů

Zdroj fotografie: Pexels

Letní olympijské hry, které se příští rok uskuteční v Tokiu, o sobě dávají čím dál víc vědět. A to hlavně v oblasti ekologie. Nejnovější zprávou je informace, že medailisté budou stát na stupíncích vyrobených z recyklovaného plastu.

Tokio vyzvalo japonské občany, aby se připojili ke sběru plastového materiálu, který mohou odevzdat v jedné ze dvou tisíc prodejen po celé zemi. Plasty vybrané od veřejnosti i ty posbírané z oceánů budou poté zrecyklovány a přetvořeny v pódiové stupínky určené olympijským medailistům. Po skončení her budou zrecyklovány znovu a vyrobí se z nich obaly na přípravky společnosti Procter&Gamble, která na projektu spolupracuje. Jde o první recyklované stupně vítězů v olympijské historii.

„Projekt je excelentním příkladem, jak mohou olympijské hry inspirovat udržitelné změny v hostitelském městě a zemi,“ vyzdvihuje Marie Sallois z Mezinárodního olympijského výboru. Pořadatelé už dříve informovali, že tokijské medaile budou vyrobeny ze staré elektroniky a že domácí tým bude závodit v dresech z recyklovaného oblečení.

Autor článku

Kristýna Motlová