Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Olympijské stupně vítězů v Tokiu budou z recyklovaných plastů

Zdroj fotografie: Pexels

Letní olympijské hry, které se příští rok uskuteční v Tokiu, o sobě dávají čím dál víc vědět. A to hlavně v oblasti ekologie. Nejnovější zprávou je informace, že medailisté budou stát na stupíncích vyrobených z recyklovaného plastu.

Tokio vyzvalo japonské občany, aby se připojili ke sběru plastového materiálu, který mohou odevzdat v jedné ze dvou tisíc prodejen po celé zemi. Plasty vybrané od veřejnosti i ty posbírané z oceánů budou poté zrecyklovány a přetvořeny v pódiové stupínky určené olympijským medailistům. Po skončení her budou zrecyklovány znovu a vyrobí se z nich obaly na přípravky společnosti Procter&Gamble, která na projektu spolupracuje. Jde o první recyklované stupně vítězů v olympijské historii.

„Projekt je excelentním příkladem, jak mohou olympijské hry inspirovat udržitelné změny v hostitelském městě a zemi,“ vyzdvihuje Marie Sallois z Mezinárodního olympijského výboru. Pořadatelé už dříve informovali, že tokijské medaile budou vyrobeny ze staré elektroniky a že domácí tým bude závodit v dresech z recyklovaného oblečení.

Související články

Inspirace

Přední fotbalové kluby používají dresy z mořských odpadků

Inspirace

Skotsko zavádí vratnou zálohu na PET lahve a plechovky

Byznys

Unilever bude od roku 2025 používat jen recyklovatelné obaly

Byznys

Podnik vyrábí z vytříděných nedopalků lavičky a palety

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.