Japonští olympionici budou závodit v dresech z recyklovaného oblečení

Zdroj fotografie: Asics

Do startu následujících letních olympijských her zbývá ještě rok a půl, už nyní je ale v některých věcech jasno. Třeba že se hry tentokrát uskuteční v japonském Tokiu a že místní sportovci budou nosit recyklované oblečení.

ASICS REBORN WEAR PROJECT. Pod takovým názvem spustil mezinárodní výrobce oblečení Asics koncem ledna svůj projekt. V rámci něj chce od dobrovolníků vybrat přebytečné oděvy, které poté zrecykluje a vyrobí z nich oblečení pro olympijské a paralympijské sportovce. Sběr potrvá čtyři měsíce napříč sportovními obchody i událostmi.

„Asics startuje svůj projekt s cílem podpořit udržitelnost a přispět k tomu, aby byly hry v Tokiu co nejinovativnější,“ uvádí firma ve své kampani. Shromáždit chce asi 30 tisíc kusů sportovního oblečení. Z něj bude zrecyklován polyester a využit pro výrobu olympijského oblečení, další materiály se využijí například jako palivo.

Projekt přitom nestojí pouze na myšlence udržitelnosti. Skrze kampaň totiž získá oblečení bohaté na vzpomínky ze školních týmů, sportovních dnů či překonávání vlastních rekordů. Symbolicky tak může být součástí olympiády každý, kdo do kampaně věnuje kus oblečení.

Autor článku