Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Olympijská medaile pomůže nemocnému chlapci k nákladné léčbě

2 minuty radosti
Foto: Depositphotos

Letošní Letní olympijské hry v Tokiu byly plné příběhů. A to nejen těch sportovních, ale i lidských. Krásné gesto předvedla polská oštěpařka Maria Andrejczyková. Ta se svou stříbrnou medaili rozhodla vydražit s cílem pomoci malému krajanovi s vážnou diagnózou zaplatit nákladnou léčbu. Příběh má šťastný konec pro chlapce i samotnou sportovkyni. Medaile jí totiž nakonec zůstala.

Sama olympijská hrdinka si v minulosti prošla nemalými zdravotními komplikacemi. V roce 2018 ji byla diagnostikována rakovina kostí, kterou díky včasnému odhalení porazila, a brzy se mohla vrátit k vrcholovému sportu. Když se proto dozvěděla o příběhu osmiměsíčního chlapečka s vážnou poruchou srdeční činnosti, neváhala „obětovat“ ani svoji těžce vybojovanou medaili. Tu nabídla v aukci na sociálních sítích zájemci s nejvyšším příhozem.

Svým gestem strhla polská oštěpařka lavinu dobrosrdečnosti. Částku 8,5 milionu korun, kterou malý Miłoszek potřebuje k nákladné cestě do USA, kde může podstoupit operaci, se tak podařilo nejen vybrat, ale i navýšit. Významnou měrou k tomu přispěla známá síť polských supermarketů Żabka. Ta stříbrnou medaili vydražila za 105 tisíc eur, tedy zhruba 2,6 milionu korun. Cenný kov se ale vítěz dražby rozhodl nechat své původní majitelce.

Související články

Zaručeně zlepší den

Příčiny vážných dopravních nehod odhalí speciální aplikace

Bez trestu, z. s. pořádá v Praze již třetí pochod proti bagatelizaci domácího a sexualizovaného násilí

Káva je eko. Z recyklovaných kapslí od kávy Nespresso vyrobili hodinky

Vědci získali DNA starověké ženy z 20 000 let starého přívěsku

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Každý příběh v sobě nese příslib naděje. Čekání na spoušť jich obsahuje hned několik

Inspirace z knihovny: Každý příběh v sobě nese příslib naděje. Čekání na spoušť jich obsahuje hned několik

Život se s námi dost často nemazlí a klade nám do cesty nejrůznější zkoušky. Je jen na nás, jak je…