Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Olomoucké děti doprovodí při cestě do školy na kole dobrovolníci

1 minuta radosti
Zdroj fotografií: Ride2sCool

Zlepšit možnosti cyklodopravy do školy pro děti a zároveň aktivně zapojit vysokoškolské studenty. To je myšlenka projektu Ride2sCool, který se právě rozjíždí v Olomouci.

rsz_img_5288Děti školou povinné budou moct v Olomouci jezdit několik následujících týdnů na kole s průvodci z řad studentů Univerzity Palackého. Ti je ráno vyzvednou a doprovodí do školy. Každá skupina maximálně pěti dětí bude mít dva průvodce, kteří se postarají o jejich bezpečnost společně s reflexními vestami a místními strážníky. Každou jízdu bude třeba předem zarezervovat, její cena ale nepřekročí cenu jízdného MHD.

Projekt funguje díky spolupráci několika subjektů včetně místního magistrátu, univerzity či policie. Jeho cílem je vytvářet ideální podmínky pro rozvoj cyklodopravy pro děti, které by samy tento způsob cestou do školy využívat nemohly.

Související články

Zaručeně zlepší den

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak vyzrát na virus? Češi vyvinuli první nanovlákenný respirátor FFP3 na světě

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.