Olomouc v létě ozdobí dvojnásobné množství květin

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: olomouc.eu

Každoročně Horní náměstí v Olomouci zdobí celé léto květinová výzdoba. Díky její oblíbenosti a pozitivním ohlasům letos vzroste počet květin dvojnásobně. Obyvatelé i návštěvníci Olomouce se tak mohou těšit na devět nových květinových pyramid s muškáty.

Nové nádoby na květiny budou náměstí lemovat ze severní strany. „V těchto místech se během 19. století nacházelo stromořadí, které je opakovaně předmětem veřejných debat o jeho obnově,“ uvedl Pavel Hekela, náměstek primátora. Květinová výzdoba bude letos pestřejší než loni, kdy jí vévodily barvy české trikolory připomínající 100 let od vzniku republiky.

Pořízení nových devíti pyramid, které doplní stávajících deset, bude město stát více než 400 tisíc korun. „V programovém prohlášení současné rady města máme ostatně také bod o zvyšování estetické a užitné hodnoty veřejných prostranství, a právě toto je jedna z cest k naplnění onoho bodu,“ dodal primátor Mirek Žbánek.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci mají novou zbraň proti koronaviru

Naděje pro nejsušší místa na zeměkouli. Vodní harfa zachytí vodu z páry ve vzduchu

Pojďte s námi do přírody. Web inspiruje, kam vyrazit v Česku na výlet

Kriticky ohrožení ptáci zahnízdili na moravských mokřadech

Inspirativní rozhovor

Ladislav Zibura

Přečtěte si rozhovor s cestovatelem a spisovatelem Ladislav Ziburou o tom, jak prožil karanténu a co si z tohoto období odnesl.

Ladislav Zibura