Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Okuste jihoamerickou exotiku. V centru Brna se otevřela speciální zahrada

Zdroj fotografií: Facebook Papilonia – motýlí dům BRNO

Co s dětmi o prázdninách? Máme pro vás tip na jedinečný výlet. Od první červencové soboty jsou v centru Brna k vidění stovky exotických motýlů z celého světa. V prostoru pasáže Rozkvět v centru moravské metropole se otevřela tropická zahrada Papilonia.

Brněnský motýlí dům se nachází ve vnitřních prostorách, aby mohl fungovat celoročně. Motýli totiž potřebují k životu teplé a velmi vlhké prostředí, což vyžaduje speciální úpravu prostor. Zahrada se proto inspirovala od své pražské předchůdkyně. „Od jejich majitelů jsme dostali know-how ohledně celého systému i například potřebné úpravy interiéru,“ uvedl jednatel společnosti Lukáš Červený.

Brněnská Papilonie se pyšní až třiceti druhy motýlů z Jižní a Střední Ameriky, Afriky, Asie či Oceánie. Jejich larvy vykupuje společnost od specializovaných dodavatelů, kteří je dovážejí z motýlích farem po celém světě. Motýlí dům je otevřen návštěvníkům denně mezi desátou a dvacátou hodinou. Vstupné pro dospělého činí 150 korun, dětský lístek přijde na stokorunu. K dispozici je i rodinné a skupinové vstupné.

Související články

Zaručeně zlepší den

V Česku se daří snižovat plýtvání jídlem. IKEA ušetřila 240 tisíc porcí

Najdou deštné pralesy další zastání? Nová aliance má prosadit jejich větší ochranu

17letý student objevil během stáže v NASA novou planetu

Mladík z Pardubic staví dostupné bydlení podle amerických Tiny Houses

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…