Některým druhům zvířat se v přírodě daří více, než jsme si doposud mysleli. Potvrzuje to nové zjištění ochránců přírody, kteří zjistili, že mimo zajetí žije asi o 40 procent více tygrů, než se domnívali. Počty tygrů se stabilizovaly, nebo dokonce zvýšily, uvedl Mezinárodní svaz ochrany přírody. Informoval o tom server Ekolist.
Ochranáři tygry žijící v přírodě naposledy sčítali v roce 2015. Nové vyhodnocení ukázalo, že pruhovaných šelem na světě žije mezi 3 726 až 5 578 jedinců. Za navýšením tygří populace o 40 procent stojí vylepšení monitorovacích metod. Navzdory tomu, že počet tygrů předčil očekávání, jsou tyto kočkovité šelmy stále ohrožené.
Tygr je největší dnes žijící kočkovitou šelmou, rozšířenou od tropických ostrovů jihovýchodní Asie až po chladné oblasti rusko-čínského pomezí. Tygři jsou samotáři a při svých toulkách za potravou urazí mnoho kilometrů. Výborně plavou, rádi se koupou a dovedou také šplhat po stromech. Nejvíce je ohrožuje lidská aktivita, jako je pytláctví či roztříštění přirozeného prostředí v důsledku zemědělství a výstavby lidských obydlí. Na mnoha místech, kde tygr dosud žije, je proto přísně chráněn, a za jeho usmrcení padají vysoké pokuty.
Autorský článek Gabriely Brázdové s použitím informací z Ekolistu a Zoo Praha
Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt
GIVT promění vaše každodenní nákupy na internetu v dobrý skutek. Stačí využít Pomocníka nebo před…
Co inspiruje spisovatele k další tvorbě? Miroslav Hlaučo, autor úspěšného románu Letnice, nachází podněty ve všem, co čte, vidí, slyší i prožívá. V rozhovoru prozrazuje, proč nepíše podle pevné osnovy, jak ho překvapil mezinárodní zájem o jeho knihu a proč si na další dílo dává čas.
5 knih o seberozvoji a zdraví, které vám pomohou nastartovat nový rok
Ať už patříte k těm, kteří si dávají novoroční předsevzetí, nebo ne, pozitivní motivace se pro…