Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Objevte kouzlo filtrované kávy

Ilustrační foto: Freepik

Překapávaná káva nabízí oproti klasickému turkovi či rozpustným nápojům rozmanitou paletu chutí, a doma si ji zvládne připravit každý. Filtrovací pomocníci jsou tak skvělým dárkem pro milovníky kávy.

K překapávání je vhodné použít světle pražená zrna, která uvolňují své chutě pomalu, a v nápoji se pak intenzivně projeví sladkokyselá a ovocitá chuť kávy. Každá odrůda chutná při různé přípravě jinak a najít svou oblíbenou variantu může být zapeklité. Pro odvážné milovníky kávy z řad vašich blízkých, anebo samozřejmě také pro sebe, můžete pořídit třeba degustační balíček z pražírny Lázeňská káva, ve které naleznete z každé odrůdy něco.

Jedinečné chuti lze dosáhnout celou řadou různých filtrovacích metod, kterými lze levně a snadno připravit vynikající kávu doma i na cestách.

Dripper V60

Dripper se prodává v plastové variantě vhodné na cesty či v keramické variantě ideální do domácnosti. Pořídit si lze různé velikosti podle spotřeby kávy. Příprava nápoje je velmi jednoduchá, stačí do nádoby vložit filtrový papír s kávou a zalít jej horkou vodou.

Dripper V60. Foto: Lázeňská káva

Aeropress

Na cestování se dobře hodí také aeropress, který stačí položit na hrnek, naplnit kávou, zalít vodou a stlačit píst. Díky tlaku pístu se do kávy dostane více aromatických látek a chuť je rozmanitější.

Aeropress. Foto: Freepik

Chemex

Do velké rodiny či pro návštěvy je ideálním pomocníkem chemex. Jedná se o skleněnou nádobu ve tvaru přesýpacích hodin, ve které připravíte větší množství kávy vložením filtrového papíru a kávy, které zalijete vodou.

Chemex. Foto: Pexels

Batch Brew

Takzvaný batch je klasická americká překapávaná káva. Vyrobíte ji pomocí přístroje, který vše udělá za vás a udrží kávu teplou po delší dobu. Batch Brew se proto hodí do kanceláře i na rodinné sešlosti.

Pomocníci na přípravu kávy jsou ideálním dárkem. Foto: Lázeňská káva

Své kouzlo má jednoznačně také nefiltrovaná káva, pokud je správně připravená. Raději než po turecké kávě plné lógru tak můžete sáhnout třeba po jednoduchém french pressu či moka konvičce.

French press

Ve skleněné nádobě stačí zalít kávu horku vodou, promíchat a opatrně stlačit píst. Do několika minut je hotovo a káva si díky louhování bez vaření zachová cenné oleje, které její chuť dělají plnou a krémovou.

French press. Foto: Pixabay

Moka konvice

V moka konvičce připravíte silnou kávu s intenzivní chutí pomocí vaření za použití vysokého tlaku vodní páry. Jedná se o spolehlivý kávovar na cesty, který můžete použít i na plynovém hořáku v kempu. Skládá se ze spodní nádoby, do které patří voda, prostředního sítka na kávu a horní sběrné nádoby, ve které varem vzniká káva.

Moka konvice. Foto: Pexels

Zdroj: Lázeňská káva

Související články

Zaručeně zlepší den

Co pozitivního přinesla pandemie duševnímu zdraví?

Jak prospět svému zdraví? Pijte zelený čaj

Probiotika pomohou vinicím vyčerpaným suchem

Z Paříže do Berlína za hodinu: Vítejte v budoucnosti vysokorychlostní železniční dopravy v Evropě

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Naplňte svůj život radostí. Objevte Moc přítomného okamžiku

Inspirace z knihovny: Naplňte svůj život radostí. Objevte Moc přítomného okamžiku

Zastavit se a jenom být. Dokážete to? Zní to velice jednoduše, ale provedení v praxi se mnohdy…