Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

O velikonoční zábavu letos nepřijdeme. Česká města chystají bezpečné aktivity pro děti i dospělé

Ilustrační foto: Depositphotos

Možností, jak letos oslavit Velikonoce bez zbytečného rizika, se nabízí hned několik. Pražany čekají speciální on-line programy, které pomohou navodit sváteční atmosféru. Nejen v Praze se pak budou konat i nejrůznější venkovní aktivity.

V Praze 8 se budou Velikonoce slavit dobrodružným pátráním po pomlázce. Zapojit se mohou jak jednotlivci, tak celé rodiny. Účastníci Bohnické velikonoční hry budou plnit úkoly na dvanácti stanovištích. K těm je povede mapa z 19. století. Za správně vyplněný herní list čeká na soutěžící odměna.

Děti se nemusí vzdávat ani koledy. Tento rok však proběhne poněkud netradičně. Například městská část Praha 3 pořádá na Boží hod velikonoční bojovou hru. „Účastníci se vydají po stopách velikonočního zajíčka hledat schovaná vajíčka. Ta jsou ukryta na sedmi místech na Žižkově. Děti je budou muset najít a do hrací karty vyznačit jejich barvy. Za správně vyplněnou kartu dostanou v Atriu na Žižkově balíček s koledou,“ popsala pro Pražskou drbnu mluvčí Prahy 3 Zuzana Křížková.

I přes současná opatření mohou být letošní svátky jara opravdu pestré. Ilustrační foto: Freepik

Velikonoční zábavný program bude dostupný i v on-line verzi. Praha 11 chystá virtuální dílnu Tvoříme velikonočního zajíčka, která se zájemcům pomyslně otevře v pátek 2. dubna od 10 hodin. Malování kraslic zase zprostředkuje Praha 4.

Dům dětí a mládeže v Olomouci se pak pokusí pokořit kraslicový rekord. Zájemci mohou samostatně věšet vlastnoručně ozdobené kraslice na vybrané stromy. Aby překonali loňský ročník, musí být pověšených vajíček více než sto třicet.

On-line přenos se na mnoha místech chystá i pro církevní ceremonie. Užít si jedinečnou atmosféru můžete například na YouTube kanálu Katedrála Petrov, kde budou k vidění sváteční bohoslužby z katedrály svatého Petra a Pavla v Brně.

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak na šťavnatá a chutná rajčata? Účinné hnojivo může být levné a zcela přírodní

FOTO: Prohlédněte si nejkrásnější snímky přírody. V celosvětové soutěži bodoval i Čech

Superhrdina mezi rostlinami. Nenápadný keř funguje jako přirozená čistička vzduchu

Návrat lososů do českých řek pokračuje. Malé plůdky se líhnou v krásném prostředí národního parku

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…