Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nový vynález dokáže během dne přeměnit zbytky jídla na hnojivo

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: Zera.com

Více použitého jídla do země, méně na skládku! S takovým mottem zahájil americký tým crowdfundingovou kampaň na zajímavý produkt nazvaný Zera Food Recycler. Díky zájmu uživatelů už tvůrci nasbírali požadovanou částku více než sedmkrát.

Zařízení funguje jako alternativa běžného koše, kam se vyhazují potravinové zbytky. Jakmile se stroj naplní, spustí se transformace, na jejímž konci vyndá uživatel hnojivo, které může použít na vlastním záhonku. Zařízení doplňuje i mobilní aplikace, která umožňuje mít o celém procesu větší přehled, jejím prostřednictvím lze také spustit proces na dálku.

Při použití Zera Food Recycler se snižuje množství odpadu domácnosti o více než dvě třetiny. To je přitom podstatná část, jídlo ve Spojených státech tvoří zhruba pětinu veškerého odpadu na skládkách. Pro tento způsob recyklace je navíc vhodných 95 procent potravin, vniveč tak přijde jen minimum jídla, například kosti.

Související články

Byznys

Prostějov věnuje svým občanům tašky na tříděný odpad

Inspirace

Nová aplikace pomůže s recyklací žárovek

Inspirace

Aplikace Thriftigo dělá nakupování v second handech jednodušší

Inspirace

S tříděním odpadu pomůže v Olomouci mobilní aplikace

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.