Dlouhodobě nemocné děti jsou často stranou od svých vrstevníků. Drobní roboti by proto mohli zahnat dětskou osamělost a pomoci jim znovu se alespoň částečně cítit členem skupiny.
Britka Zoe Johnsonová trpí únavovým syndromem. Od dvanácti let se proto učí doma. Využívá robota, aby za ní byl ve třídě. Malý stroj AV1 vyrobený norskou firmou sedí ve třídě a přeposílá nemocné dívce informace o tom, co se při výuce děje. „Dělá můj život zajímavějším a mám díky němu pocit, že se na mě nezapomnělo,“ uvedla Zoe.
Dívka prostřednictvím dat na mobilu či tabletu získává přehled o situaci. Na dálku robota nasměruje tam, kam se chce dívat. Pokud má dotaz na učitele, rozbliká se na robotí hlavě světélko. Robot tak reaguje podle jejích potřeb a zprostředkovává nový druh interakce mezi ní a zbytkem třídy.
Zdroj: bbc.com
Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová
Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.
Inspirace z knihovny: Jak se z obyčejného člověka stane vlivná osobnost? Steve Jobs motivuje ostatní
Steve Jobs byl jako každý z nás. Člověk z masa a kostí. Co konkrétně jej odlišilo? Díky čemu uspěl?…