Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nové klimatizované tramvaje se zásuvkami USB křižují Olomouc

2 minuty radosti
Zdroj fotografií: olomouc.eu

Olomoučané se mohou těšit z nových tramvají. Ty jsou klimatizované a se zásuvkami USB. Nízkopodlažní vozy tak umožní v létě příjemné ochlazení a současně poskytnou nabíjení elektronických mobilních zařízení. Tramvaje jsou také vybaveny čtyřmi dveřmi – to cestujícím umožní rychlejší nástup a výstup. První dvě tramvaje využijí cestující od října, dalších šest vozů přibude během podzimu.

Tramvajové vozy mají také speciální nástřik nanotechnologií, které odstraňují zápach a bakterie. Okna vozidel jsou ochráněna fólií proti vandalům. „Vybavení nových tramvajových vozů přináší mnohem větší komfort pro cestující, což je v oblasti veřejné dopravy prioritou. Snažíme se tak zároveň přispívat k podpoře ekologického způsobu cestování městskou hromadnou dopravou v Olomouci,“ zdůraznil investiční náměstek primátora Filip Žáček.

Do tramvaje prvního typu se vejde 32 sedících a 75 stojících cestujících. Do vozidla druhého typu zase 27 sedících a 85 stojících lidí. Uvnitř tramvají je i kamerový systém, který dokáže sledovat situaci uvnitř vozu i jeho venkovní okolí. Dopravní podnik za nákup osmi tramvají zaplatil více než 175 milionů korun.

Související články

Zaručeně zlepší den

Češi míří až ke hvězdám. Mají na oběžné dráze další malou družici

Loono radí, jaké preventivní prohlídky letos podstoupit

Nový Špaček pro mladou generaci? Libor Neuwirth zpřístupňuje taje etikety pro každého

Další Suchej únor se blíží. Budete držet měsíc bez alkoholu?

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Úžasné ženy, které změnily svět, mají sílu inspirovat malé i velké

Inspirace z knihovny: Úžasné ženy, které změnily svět, mají sílu inspirovat malé i velké

Coco Chanel, Eliška Junková, Marie Currie nebo Anne Franková. Co mají tyto ženy společného?…