Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nové hřiště i včelí úly. Brňané opět vybrali projekty, které město finančně podpoří

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Freepik

Brňané letos vybrali celkem jedenáct projektů, díky nimž má být život v jejich městě zase o něco lepším. Do hlasování o participativním rozpočtu Dáme na vás se zapojilo přes dvacet tisíc obyvatel Brna, což je v porovnání s loňskem více než padesátiprocentní nárůst.

Vůbec největší počet hlasů získal projekt na záchranu jezírka a potůčku v brněnské oboře Holedná. Tato návštěvníky oblíbená místa k odpočinku jsou totiž zároveň zdrojem pitné vody pro zvířata. „Potůček je zanesen listím a větvemi a má hodně zátarasů z padlých stromů. Očištěním a záchranou potůčku a jezírka můžeme alespoň něčím pomoci zde žijícím živočichům a taky sobě samým zpříjemnit vycházky v lesních prostorech,uvedla autorka projektu Svitlana Polak.

Dětské hřiště na pomezí čtvrtí Královo Pole a Lesná projde rekonstrukcí. Zdroj fotografie: damenavas.cz

Z dalších nápadů se svého uskutečnění dočká třeba stavba klubovny pro děti a mládež v Tuřanech, vybudování nového dětského hřiště v lese na pomezí čtvrtí Královo Pole a Lesná či pořízení včelích úlů do vhodných lokalit v Brně. Celková částka, kterou do vybraných projektů město investuje, přesahuje třicet milionů korun. „Sledovat vývoj finálového hlasování bylo skutečně napínavé a pořadí projektů se pořádně promíchalo ještě v posledních hodinách,“ dodal brněnský náměstek Tomáš Koláčný.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.