Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nová naučná stezka v Krkonoších vykouzlí úsměv na tváři jak dětem, tak rodičům

Zdroj fotografií: Správa Krkonošského národního parku

Jaro, rozkvetlá příroda a hřejivé slunce vybízí k výletům. Česko se pyšní krásnými horskými oblastmi, kam se pravidelně sjíždí turisté z celé země. Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) proto pokračuje ve snaze odlehčit nejohroženějším místům na hřebenech Krkonoš a nalákat turisty do níže položených oblastí. Nově otevřená Vřetenovčí Hravá naučná stezka má přitáhnout pozornost rodin s dětmi a nalákat je na procházku.

„Stezka je zaměřená na drobného plže vřetenovku krkonošskou, který se vyskytuje jen v Krkonoších a nejčastěji právě na nedaleké Janské hoře,“ vysvětlil ředitel Správy KRNAP Robin Böhnisch. Návštěvníci se dozvědí zajímavosti o prostředí, ve kterém tvor žije, o jeho rozmnožování a také jak se dostal z Alp do Krkonoš. „Interpretace vzácných a ohrožených druhů je jedním z úkolů ekologické výchovy Správy KRNAP, protože právě tyto druhy jsou jedním z předmětů ochrany přírody KRNAP,“ dodal Böhnisch.

Cesta po hřebenové cestě mezi Janskými Lázněmi a Svobodou nad Úpou měří necelý kilometr a je sjízdná i s kočárky. Výletníky čeká celkem sedm zastávek s informačními tabulemi a jednoduchými herními prvky určenými dětem. Na posledním stanovišti pak návštěvníky čeká 100x zvětšená vřetenovka, se kterou se mohou děti vyfotografovat a snímek sdílet s kamarády. Nudit se nebudou ani rodiče, protože některé herní prvky vyžadují i jejich zapojení.

Související články

Zaručeně zlepší den

Brněnští studenti vymysleli chytrý skleník. Zjednoduší pěstování zeleniny a pomůže proti suchu

Mladší o pět let? Podle vědců je možné omládnout díky speciálnímu cvičení

Čeští vědci vyvinuli unikátní rychlotesty na covid-19. Výsledky odhalí už za hodinu

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Inspirativní rozhovor

Zero waste je pro mě návrat ke kořenům, říká ředitelka Bezobalu Veronika Nováčková

Zero waste je pro mě návrat ke kořenům, říká ředitelka Bezobalu Veronika Nováčková

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou firmy Bezobalu Veronikou Nováčkovou.