Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nová mapa londýnského metra pomůže cestujícím s klaustrofobií

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Transport for London

Lidé, kteří trpí klaustrofobií či jinými úzkostnými stavy, by nově měli mít cestování londýnským metrem příjemnější. Tamější dopravce totiž zveřejnil speciální mapu, která právě za tímto účelem zobrazuje, které stanice a úseky jsou pod zemí.

Součástí sítě londýnského metra je 270 stanic, více než polovina jich je ale ve skutečnosti nad zemí. Nová mapa cestujícím pomůže s volbou alternativní trasy, aby se vyhnuli místům s dlouhými tunely. Právě ta jsou v mapě vyznačena.

„Vytvoření sítě pro každého je jednou z našich priorit. Tato nová mapa je jen jedním z nástrojů vytvořeným v reakci na přání našich zákazníků ohledně zpřístupnění dopravní sítě a usnadnění cestování všem,“ uvedl Mark Evers z Transport for London. Začátkem tohoto roku už společnost vytvořila odznáčky s nápisem „Please Offer Me a Seat“, které mají pomoct cestujícím s postižením nebo zraněním najít v dopravních prostředcích snáze volné místo.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.