Nová dopravní aplikace pomůže řidičům v Olomouci lépe naplánovat trasu

Zdroj fotografie: olomouc.eu, Blanka Martinovská

V Olomouci se v ostrém provozu nově spustila dopravní řídící ústředna, která pomáhá koordinovat městskou dopravu. Díky ní také mohou řidiči velmi rychle získat informace o uzavírkách, dopravních nehodách i volných parkovacích místech. Informace jsou k dispozici na webových stránkách či v aplikaci Chytrá Olomouc.

Nová dopravní ústředna koordinuje provoz ve městě. Řídí tak například světelné křižovatky či monitoruje obsazenost parkovišť. Podle primátora Mirka Žbánka tak bude možné nastavit například i zelenou vlnu podle aktuální dopravní situace.

Řidiči si navíc mohou potřebné informace najít přímo v aplikaci nebo na webových stránkách. „Pro řidiče je dobré, že v aplikaci vidí, kde jsou aktuální uzavírky nebo dopravní nehody, a mohou tak lépe plánovat svou trasu. Navíc aplikace ukazuje i aktuální počet volných parkovacích míst na šesti frekventovaných velkých parkovištích,“ uvedl náměstek primátora Matouš Pelikán. Do budoucna chtějí představitelé města aplikaci rozšířit i o informace o parkování na ulici, olomoucké MHD či o dojezdových časech.

Autor článku

Zuzana Tomášková