Nízkoprahové centrum Květina pomůže lidem v těžkých životních situacích

Zdroj fotografie: Pixabay

Potíže s bydlením, exekuce, ztráta střechy nad hlavou. Tyto těžké životní situace je od 2. ledna nově možné řešit v teplickém nízkoprahovém denním centru Květina. Nabízí služby lidem bez domova a těm, kterým ztráta bydlení hrozí. Zájemci se tam mohou najíst, osprchovat nebo dostat nové oblečení. Kromě zajištění základních životních potřeb tamní pracovníci proberou s postiženými osobami jejich životní situaci, se kterou se jim pokusí pomoci.

Služba představuje stabilní zázemí pro podporu životní změny klientů. Nově otevřené centrum má kapacitu deset osob. Otevřené je každý pracovní den od 8 do 15 hodin, o víkendech a svátcích od 10 do 14 hodin. Město Teplice jeho vznik podpořilo mimořádnou dotací ve výši 160 tisíc korun. Peníze putovaly na úpravy a vybavení objektu. Hlavním cílem je dát lidem v těžké životní situaci prostor se vypovídat a snažit se je vrátit do normálního života.

Nezisková organizace Květina funguje na Teplicku od roku 2006. Jejím hlavním posláním je spolupodílet se na začleňování lidí do společnosti, minimalizovat a předcházet sociálnímu vyloučení, podporovat rodiny a spoluvytvářet podmínky pro zdravé fungování jejich členů. Kromě nízkoprahového denního centra poskytuje organizace další tři sociální služby – nízkoprahové zařízení pro děti a mládež, sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi a terénní programy.

Zdroj: idnes.cz

Autor článku

Gabriela Brázdová