Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Německá pošta bude jako první na světě využívat elektrická letadla. Uleví životnímu prostředí

Ilustrační foto: Pixabay

Ochrana klimatu se postupně stává prioritou nejen jednotlivců, ale i firem. Německá pošta se k této snaze rozhodla přispět nákupem dvanácti elektrických nákladních letadel. Dopisy a balíky budou doručovat na stokilometrové vzdálenosti. Půjde o první síť elektrických nákladních letadel na světě.

Pevně věříme v budoucnost logistiky s nulovými emisemi,“ řekl podle agentury Reuters generální ředitel DHL Express John Pearson. „Na naší cestě k logistice šetrné k životnímu prostředí hraje rozhodující roli elektrifikace všech druhů dopravy,“ dodal. Letadla s názvem Alice budou řízena jen jedním pilotem. Na vzdálenost až 815 kilometrů budou schopná přepravit náklad o váze více než 1200 kilogramů. Hodí se tak zatím jen pro méně vzdálené cíle.

Stroje pochází z dílny Eviation patřící Singapore’s Clermont Group. Jako jedna z několika podobně zaměřených firem vyvíjí malé letouny, které nebudou potřebovat mnoho energie a jejich provoz bude levný, přičemž budou vypouštět méně škodlivých emisí a pohybovat se tišeji, než je tomu u běžných letadel. Eviation odhaduje, že stroje může dodat v roce 2024.

Zdroj: Reuters

Související články

Zaručeně zlepší den

Máte strach ze smrti? Vědci odhalili, jak mu čelit s větším klidem

Vyšetření, které zachraňuje tisíce životů. Rakovinu tlustého střeva lze včas zachytit a vyléčit

V Česku se daří snižovat plýtvání jídlem. IKEA ušetřila 240 tisíc porcí

Najdou deštné pralesy další zastání? Nová aliance má prosadit jejich větší ochranu

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Lepší vztahy začínají správným rozhodnutím. Kniha Volba lásky vám otevře srdce

Inspirace z knihovny: Lepší vztahy začínají správným rozhodnutím. Kniha Volba lásky vám otevře srdce

Snad každý chce mít hezké vztahy s partnerem, rodinou, přáteli a kolegy v práci. Ne vždy se nám to…