2 minuty radosti Od 15. do 19. černa se obyvatelé i návštěvníci Brna mohou těšit na festival pořadů pro digitální planetária s názvem Mezinárodní IPS Fulldome Festival Brno 2016. Festival se uskuteční v Hvězdárně a planetáriu Brno a nabídne více než sedmdesát filmů pro odborníky i širokou veřejnost.
Festival je spojený s konferencí Mezinárodní společnosti planetárií, jež se uskuteční letošní rok ve Varšavě. Zatímco loni se konference konala v Pekingu a festival v Macau, v roce 2016 pořadatelé oslovili s pořádáním festivalu právě brněnské planetárium. Do moravské metropole se tak v polovině června chystá asi dvě stě producentů a provozovatelů planetárií z celého světa.
Zatímco první dva dny festivalu budou určené odborníkům, 18. a 19. červen budou patřit veřejnosti. „Diváci uvidí to nejlepší, co se za předešlé tři dny v planetáriu objeví. Udělíme tři ceny, a to od diváků, od ředitele brněnské hvězdárny a planetária a od mezinárodní poroty,“ vysvětlil pro ČTK ředitel hvězdárny Jiří Dušek.
Zdroj: ČTK
Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt
GIVT promění vaše každodenní nákupy na internetu v dobrý skutek. Stačí využít Pomocníka nebo před…




Co inspiruje spisovatele k další tvorbě? Miroslav Hlaučo, autor úspěšného románu Letnice, nachází podněty ve všem, co čte, vidí, slyší i prožívá. V rozhovoru prozrazuje, proč nepíše podle pevné osnovy, jak ho překvapil mezinárodní zájem o jeho knihu a proč si na další dílo dává čas.
Darujte knihy, které potěší. Přinášíme tipy na vánoční čtení
Hrnek teplého čaje, kávy nebo čokolády, vlněné ponožky, ideálně hořící krb a kniha, tak zní ideální…