Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Největší festival pořadů pro digitální planetária se uskuteční v Brně

2 minuty radosti
Hvězdárna a planetárium Brno. Zdroj: geocaching.com

Od 15. do 19. černa se obyvatelé i návštěvníci Brna mohou těšit na festival pořadů pro digitální planetária s názvem Mezinárodní IPS Fulldome Festival Brno 2016. Festival se uskuteční v Hvězdárně a planetáriu Brno a nabídne více než sedmdesát filmů pro odborníky i širokou veřejnost.

Festival je spojený s konferencí Mezinárodní společnosti planetárií, jež se uskuteční letošní rok ve Varšavě. Zatímco loni se konference konala v Pekingu a festival v Macau, v roce 2016 pořadatelé oslovili s pořádáním festivalu právě brněnské planetárium. Do moravské metropole se tak v polovině června chystá asi dvě stě producentů a provozovatelů planetárií z celého světa.

Zatímco první dva dny festivalu budou určené odborníkům, 18. a 19. červen budou patřit veřejnosti. „Diváci uvidí to nejlepší, co se za předešlé tři dny v planetáriu objeví. Udělíme tři ceny, a to od diváků, od ředitele brněnské hvězdárny a planetária a od mezinárodní poroty,“ vysvětlil pro ČTK ředitel hvězdárny Jiří Dušek.

Zdroj: ČTK

Zaručeně zlepší den

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak vyzrát na virus? Češi vyvinuli první nanovlákenný respirátor FFP3 na světě

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.