Kanadští vědci slaví obrovský úspěch. Podařilo se jim totiž objevit dosud nejstarší zachovalý druh plovoucí medúzy. Jejich zkameněliny se našly v oblasti Burgess Shale v Kanadě, která je známá značným množstvím dobře zachovalých fosilií, informoval server Ekolist.
Nový druh získal latinské jméno Burgessomedusa phasmiformis. Připomíná velkou plovoucí medúzu s talířovitým nebo zvonovitým tělem vysokým až 20 centimetrů. Zhruba 90 krátkých chapadel jí umožňovalo chytat velkou kořist. „Nález tak neuvěřitelně jemných živočichů zachovaných ve vrstvách hornin je úžasný objev,“ řekl doktor Jean-Bernard Caron, kurátor paleontologie bezobratlých v Královském muzeu v Ontariu.
Medúzy patří do kmene žahavců. Jsou tvořeny z 95 procent vodou a rychle se rozkládají, proto se zkamenělé exempláře nacházejí jen zřídka. Ale tyto, objevené mezi fosiliemi vykopanými na přelomu 80. a 90. let 20. století, byly výjimečně dobře zachovalé.
Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.
Životy mileniálů nejsou jednoduché. Ačkoliv se na první pohled může zdát, že jde především o zábavu…