Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nejlepší vánoční reklamy #3: Dojemné příběhy netradičních přátelství přináší Apple, John Lewis a McDonald´s

3 minuty radosti
Ilustrační foto: Depositphotos

S časem Vánoc mají mnozí spojené kromě cukroví a dárků také pohádky a romantické komedie. Ke sledování televize však patří i vánoční reklamy, které každoročně přináší dojemné příběhy i vtipné scénky. Výběr těch nejlepších vám celý prosinec přinášíme v této sérii.

Vánoční filmy a pohádky jsou plné dojemných příběhů. Jeden takový letos představuje ve své reklamě firma Apple. Video pojednává o malé holčičce, která se nechce rozloučit se svým sněhulákem. Aby v létě neroztál, uloží zimního kamaráda do mrazáku a po celý rok ho pečlivě opatruje. Když přijde další zima, sněhuláka pak spolu s rodinou vynese slavnostně opět ven.

Reklamu pro americkou firmu natočili otec a syn Reitmanovi a použili při tom nejnovější telefon Phone 13 Pro. „Nikdy jsme spolu s tátou nerežírovali jeden snímek. Tohle je první a zřejmě i poslední příležitost. Je symbolické, že film o rodině je výsledkem rodinné práce,“ uvedl ve videu zachycujícím nejlepší momenty z natáčení Jason Reitman, jehož otec Ivan má kořeny v Československu.

Přátelství s mimozemšťankou i plyšákem

Příběh dětského přátelství letos přináší i britský obchodní řetězec John Lewis. Ve spotu nazvaném Nečekaný host lidé uvidí malého chlapce Nathana a vesmírnou dívku Skye, ze kterých se stanou nerozluční přátelé. Nathan své kamarádce, která nikdy nezažila Vánoce, postupně ukazuje sváteční tradice, zdobí společně stromeček a dává jí ochutnat její první sladký koláč. Nakonec se však dvojice musí rozloučit a Skye odletí zpět do svého vzdáleného domova.

Asi každý měl v dětství oblíbenou hračku. Pro hrdinku vánočního spotu společnosti McDonald´s byl dětským kamarádem plyšák Iggy. Jak ale dívka dospívá, její zájem o Iggyho se postupně zmenšuje, až ho jednou zavře do skříně a téměř na něj zapomene. Po několika letech se však vzpomínkami vrátí do svých dětských let, plyšáka ze skříně vytáhne a jejich přátelství se znovu obnoví.

Zdroj: John Lewis, McDonald ´s, Apple, Czech crunch

Související články

Zaručeně zlepší den

Malí Turci posílají pomoc a vzkazy dětem postiženým zemětřesením

Nejstarší ježek na světě žil v Dánsku

Soutěž Sestra sympatie letos vyhrála olomoucká sestřička Kateřina Petulová

Které písničky dělají lidem největší radost?

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nahlédněte do zákoutí dnešních vztahů. Příběhy Kláry Haunerové napsal sám život

Inspirace z knihovny: Nahlédněte do zákoutí dnešních vztahů. Příběhy Kláry Haunerové napsal sám život

Životy mileniálů nejsou jednoduché. Ačkoliv se na první pohled může zdát, že jde především o zábavu…