Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nejlepší vánoční reklamy #3: Dojemné příběhy netradičních přátelství přináší Apple, John Lewis a McDonald´s

3 minuty radosti
Ilustrační foto: Depositphotos

S časem Vánoc mají mnozí spojené kromě cukroví a dárků také pohádky a romantické komedie. Ke sledování televize však patří i vánoční reklamy, které každoročně přináší dojemné příběhy i vtipné scénky. Výběr těch nejlepších vám celý prosinec přinášíme v této sérii.

Vánoční filmy a pohádky jsou plné dojemných příběhů. Jeden takový letos představuje ve své reklamě firma Apple. Video pojednává o malé holčičce, která se nechce rozloučit se svým sněhulákem. Aby v létě neroztál, uloží zimního kamaráda do mrazáku a po celý rok ho pečlivě opatruje. Když přijde další zima, sněhuláka pak spolu s rodinou vynese slavnostně opět ven.

Reklamu pro americkou firmu natočili otec a syn Reitmanovi a použili při tom nejnovější telefon Phone 13 Pro. „Nikdy jsme spolu s tátou nerežírovali jeden snímek. Tohle je první a zřejmě i poslední příležitost. Je symbolické, že film o rodině je výsledkem rodinné práce,“ uvedl ve videu zachycujícím nejlepší momenty z natáčení Jason Reitman, jehož otec Ivan má kořeny v Československu.

Přátelství s mimozemšťankou i plyšákem

Příběh dětského přátelství letos přináší i britský obchodní řetězec John Lewis. Ve spotu nazvaném Nečekaný host lidé uvidí malého chlapce Nathana a vesmírnou dívku Skye, ze kterých se stanou nerozluční přátelé. Nathan své kamarádce, která nikdy nezažila Vánoce, postupně ukazuje sváteční tradice, zdobí společně stromeček a dává jí ochutnat její první sladký koláč. Nakonec se však dvojice musí rozloučit a Skye odletí zpět do svého vzdáleného domova.

Asi každý měl v dětství oblíbenou hračku. Pro hrdinku vánočního spotu společnosti McDonald´s byl dětským kamarádem plyšák Iggy. Jak ale dívka dospívá, její zájem o Iggyho se postupně zmenšuje, až ho jednou zavře do skříně a téměř na něj zapomene. Po několika letech se však vzpomínkami vrátí do svých dětských let, plyšáka ze skříně vytáhne a jejich přátelství se znovu obnoví.

Zdroj: John Lewis, McDonald ´s, Apple, Czech crunch

Související články

Zaručeně zlepší den

Náplast, která zaznamená stav vašich orgánů. Seznamte se s novinkou na poli medicíny

Jak sekat trávu efektivně a zároveň ohleduplně k přírodě?

Češi se v období pandemie a inflace častěji obrací na second-hand obchody

Ohroženým tygrům se daří. Jejich počet překvapil i ochránce přírody

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak znovu nalézt sebe sama? Pohádkový návod přináší kniha Ztracená duše

Inspirace z knihovny: Jak znovu nalézt sebe sama? Pohádkový návod přináší kniha Ztracená duše

I dospělí potřebují čas od času pohádky, které je pohladí po srdci. Držitelka Nobelovy ceny za…