Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nastupovat! Kachní taxi nabízí své služby městským opeřencům

Foto: Záchranná stanice hlavního města Prahy

Pracovníci Záchranné stanice hlavního města Prahy nemají o zábavu nouzi. Mezi jejich nejčastější pacienty z řad vodního ptactva patří kromě labutí i kachny divoké. V metropoli se totiž tato zvířata potýkají s nedostatkem klidných míst k zahnízdění. Z toho důvodu pro ně pečovatelé zřídili speciální taxi službu.

Řada kachen hledá pro hnízdění klidná místa, jako jsou uzavřené dvory, střechy nebo volné terasy a balkony. „Jenže když se kachňátka vylíhnou, nastává problém – matka je potřebuje odvést k vodě. Ta je ale buď příliš daleko a cesta k ní vede rušným centrem, anebo je to k ní z moc velké výšky – z x-tého patra domu,“ přibližují pracovníci záchranné stanice na svých webových stránkách.

Pracovníci záchranné stanice pomáhají s přesunem kachen k vodě. Foto: Záchranná stanice hlavního města Prahy

V tu chvíli nastupuje na scénu kachní taxi. Záchranáři přijedou a kachnu i s mláďaty odvezou tam, kam chtějí – k nejbližší vodní hladině. „Zní to sice jednoduše, ale jednoduché to není, vyžaduje to um, zkušenosti a také trochu štěstí, protože tu je vždycky riziko, že se kachna vyplaší a od kachňat uletí. Někdy se to bohužel stane a pak nám zůstanou opuštěná kachňátka, o která se musíme postarat do doby, než jsou zcela samostatná,“ doplňují opatrovatelé pražské přírody. Záchranná stanice se pak kromě mláďat stará i o nemocné nebo zraněné kachny. Většinu z nich se podaří vyléčit a navrátit do přírody.

Související články

Zaručeně zlepší den

Budou houbičky léčit deprese? Vědci hledají dobrovolníky do studie

Vyschlá řeka odkryla vzácnou fosilii největší velké kočky na kontinentu

Vykouzlete si doma francouzskou atmosféru. Postavte si metr a půl vysokou Eiffelovu věž z kostek

Ve Francii chodí místo čerta s Mikulášem řezník. Poznejte tradice v zahraničí

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Ukliďte si v hlavě díky 10minutové meditaci

Inspirace z knihovny: Ukliďte si v hlavě díky 10minutové meditaci

Toužili jste někdy prostě vypnout svou mysl? Chvíli na nic nemyslet a zahnat všechny negativní…