Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Napůl robot, napůl člověk. Chytrý oblek zvyší efektivitu práce

Oblek má pomoci hlavně nákladním a logistickým společnostem. Zdroj fotografie: German Bionic

Robotizace průmyslu je nezastavitelná. Nová generace exoskeletu Cray X německé firmy German Bionic poskytuje dělníkům aktivní podporu pohybového aparátu, zvyšuje tak jejich sílu a efektivitu a brání pracovním zraněním. Zařízení disponuje také vysoce propracovaným softwarem.

Chytrá technologie je napojená na Internet Věcí a Chytrou továrnu, které umožňují digitální propojení jednotlivých zařízení a zvýšení produktivity práce. „Nákladní a logistické společnosti, které jsou kvůli pandemii COVID-19 pod obrovským tlakem, mohou nyní posílit své zaměstnance naším vybavením,“ uvedl v tiskové zprávě CEO firmy German Bioni Armin G. Schmidt. Oblek je v prodeji za dostupnou cenu a mohou si ho proto dovolit i menší společnosti.

Exoskelet tvořený velmi lehkým uhlíkovým vláknem zvyšuje efektivitu lidské pohybové soustavy a pomáhá člověku s lehkostí zvedat zátěž až do 28 kg. Zároveň snižuje riziko zranění bederní páteře a potažmo výdaje firem spojené s pracovními úrazy. Kromě obleku je nově dostupná také maska Cray Visor, která chrání zaměstnance před vdechováním škodlivin na pracovišti a pomocí chytré technologie zobrazuje pracovní i bezpečnostní instrukce na zabudovaném displeji.

Související články

Zaručeně zlepší den

Tenistky budou moci při Wimbledonu nosit tmavé oblečení. Kvůli menstruaci

Byl Tyrannosaurus rex obr? Mohl být mnohem větší, než si vědci dosud mysleli

Putovní výstava fotografií na podporu lidí trpících ztrátou vlasů se přesouvá do Prahy

Lidé budou žít na Měsíci už v tomto desetiletí, očekává NASA

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Co s životem, když se zbortí všechny naše dosavadní jistoty? Utápět se v sebelítosti,…