Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Napůl robot, napůl člověk. Chytrý oblek zvyší efektivitu práce

Oblek má pomoci hlavně nákladním a logistickým společnostem. Zdroj fotografie: German Bionic

Robotizace průmyslu je nezastavitelná. Nová generace exoskeletu Cray X německé firmy German Bionic poskytuje dělníkům aktivní podporu pohybového aparátu, zvyšuje tak jejich sílu a efektivitu a brání pracovním zraněním. Zařízení disponuje také vysoce propracovaným softwarem.

Chytrá technologie je napojená na Internet Věcí a Chytrou továrnu, které umožňují digitální propojení jednotlivých zařízení a zvýšení produktivity práce. „Nákladní a logistické společnosti, které jsou kvůli pandemii COVID-19 pod obrovským tlakem, mohou nyní posílit své zaměstnance naším vybavením,“ uvedl v tiskové zprávě CEO firmy German Bioni Armin G. Schmidt. Oblek je v prodeji za dostupnou cenu a mohou si ho proto dovolit i menší společnosti.

Exoskelet tvořený velmi lehkým uhlíkovým vláknem zvyšuje efektivitu lidské pohybové soustavy a pomáhá člověku s lehkostí zvedat zátěž až do 28 kg. Zároveň snižuje riziko zranění bederní páteře a potažmo výdaje firem spojené s pracovními úrazy. Kromě obleku je nově dostupná také maska Cray Visor, která chrání zaměstnance před vdechováním škodlivin na pracovišti a pomocí chytré technologie zobrazuje pracovní i bezpečnostní instrukce na zabudovaném displeji.

Související články

Zaručeně zlepší den

Vědci našli způsob, jak okamžitě extrahovat biopalivo z banánové slupky

Top Gun, Maverick: Je Darkstar skutečný tryskáč? Je to pravděpodobnější, než si myslíte

Výzkumníci vytvořili jako první na světě simulace vzdáleného vesmíru před 11 miliardami let

Španělsko nyní poskytuje stejné platy fotbalistům mužského i ženského národního týmu

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Trápí vás nedostatek volného času? Zkuste Digitální minimalismus a vezměte si svůj čas zpátky

Inspirace z knihovny: Trápí vás nedostatek volného času? Zkuste Digitální minimalismus a vezměte si svůj čas zpátky

Taky přejíždíte po displeji svého chytrého telefonu, kdykoliv máte chvilku času? V tramvaji,…