Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Napůl robot, napůl člověk. Chytrý oblek zvyší efektivitu práce

Oblek má pomoci hlavně nákladním a logistickým společnostem. Zdroj fotografie: German Bionic

Robotizace průmyslu je nezastavitelná. Nová generace exoskeletu Cray X německé firmy German Bionic poskytuje dělníkům aktivní podporu pohybového aparátu, zvyšuje tak jejich sílu a efektivitu a brání pracovním zraněním. Zařízení disponuje také vysoce propracovaným softwarem.

Chytrá technologie je napojená na Internet Věcí a Chytrou továrnu, které umožňují digitální propojení jednotlivých zařízení a zvýšení produktivity práce. „Nákladní a logistické společnosti, které jsou kvůli pandemii COVID-19 pod obrovským tlakem, mohou nyní posílit své zaměstnance naším vybavením,“ uvedl v tiskové zprávě CEO firmy German Bioni Armin G. Schmidt. Oblek je v prodeji za dostupnou cenu a mohou si ho proto dovolit i menší společnosti.

Exoskelet tvořený velmi lehkým uhlíkovým vláknem zvyšuje efektivitu lidské pohybové soustavy a pomáhá člověku s lehkostí zvedat zátěž až do 28 kg. Zároveň snižuje riziko zranění bederní páteře a potažmo výdaje firem spojené s pracovními úrazy. Kromě obleku je nově dostupná také maska Cray Visor, která chrání zaměstnance před vdechováním škodlivin na pracovišti a pomocí chytré technologie zobrazuje pracovní i bezpečnostní instrukce na zabudovaném displeji.

Související články

Zaručeně zlepší den

Už víme, z čeho se skládá Měsíc

Vzácné vikingské poklady našli amatérští archeologové v Dánsku

Nejsilnější sluneční erupce, která byla kdy zaznamenána

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…