Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Na vrchol bezpečně a s klidnou hlavou. Aplikace spojuje horaly se zkušenými průvodci

Ascendero nabízí horalům rezervaci výpravy se zkušeným průvodcem. Foto: Ascendero

Nové dovednosti a techniky i bezpečnou cestu náročným terénem ukážou horalům a adrenalinovým nadšencům průvodci z aplikace Ascendero. Za téměř rok fungování se do projektu zapojilo přes sto profesionálů, kteří nabízí více než šest set sportovních aktivit.

Každý vášnivý horal zákonitě dojde ke zjištění, že potřebuje někoho zkušenějšího, aby se mohl naučit nové dovednosti. Naším nejdůležitějším kritériem je, aby každý, kdo nabízí klientům nějakou aktivitu, byl zkušený odborník,“ uvedl zakladatel projektu Ascendero Petr Písek. Na portálu si mohou zájemci rezervovat osobní sportovní zájezd po boku horských průvodců, nebo se připojit k již existující výpravě. Nabídka zahrnuje řadu zájezdů do evropských hor, Jižní Ameriky či Himalájí.

Při cestě náročným terénem se hodí mít zkušeného parťáka. Foto: Ascendero

Horští vůdci zajistí klientům bezpečí při výšlapu na ledovec, vysokohorském skialpinismu či zdolání osmitisícovky. Podělí se o techniky ke zvládnutí náročných terénů a zvolí adekvátní trasu podle individuálních schopností a sil účastníků výpravy. Výhodou profesionálního vedení je také znalost místních podmínek, která snižuje rizika spojená se změnou počasí, rostoucí únavou či volbou nevhodné cesty. V případě krize umí průvodce zachovat klidnou hlavu a zajistit bezpečný sestup dolů.  

Související články

Zaručeně zlepší den

Vědci našli dvě galaxie ukryté na okraji času i prostoru

Unikátní objev. Vědci nalezli nejbližší černou díru Země

Češi chtějí zálohované PET lahve. Jejich zavedení podporuje 74 procent z nich

Jak brát digitální detox vážně: inspirujte se indickou vesnicí

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak změnit způsob myšlení? Pět základních životních otázek, které byste si měli položit

Inspirace z knihovny: Jak změnit způsob myšlení? Pět základních životních otázek, které byste si měli položit

Umění se správně ptát může do značné míry ovlivnit a proměnit naše životy. Špatné odpovědi totiž…