Z domova·1 minuta radosti
Připraveni na výšlap? Speciální mapa horské služby je dostupná všem zájemcům
Výpravy do hor budou zase o něco bezpečnější a příjemnější. Horská služba ČR uvolnila interaktivní mapu s aktuálními informacemi z horských oblastí a umožnila její umístění na jakýchkoliv internetových stránkách. Usnadní tak turistům pohyb v terénu. Interaktivní mapa byla doposud k vidění pouze na webu horskasluzba.cz. Pomocí takzvaného iframe kódu si ji nyní na své webové
#bezpečí#horská služba#horská turistika#hory#mapa#příroda#výlety
Výpravy do hor budou zase o něco bezpečnější a příjemnější. Horská služba ČR uvolnila interaktivní mapu s aktuálními informacemi z horských oblastí a umožnila její umístění na jakýchkoliv internetových stránkách. Usnadní tak turistům pohyb v terénu.
Interaktivní mapa byla doposud k vidění pouze na webu horskasluzba.cz. Pomocí takzvaného iframe kódu si ji nyní na své webové stránky může vložit kdokoliv. „Snažíme se tím reagovat na zvýšený počet zimních i letních zásahů v terénu. Čím více bude tato mapa založená na informacích přímo z terénu rozšířená, tím lépe se budou moci návštěvníci hor připravit,“ vysvětlil aktivitu ředitel a náčelník Horské služby ČR René Mašín.

Z preventivního hlediska jsou nejdůležitější částí mapy zejména výstrahy a upozornění, lavinové nebezpečí a počasí. Návštěvníci v ní ale najdou také všechny stanice Horské služby nebo webkamery. Přepínat je možné mezi základním, satelitním, turistickým a zimním zobrazením. Mapa vzniká přímo na základě informací, které hlásí jednotliví horoslužebníci z terénu svým dispečerům. Informace se nejdříve zadají do interní Knihy služeb, ze které se pak propisují do mapy.
Klikněte, když vám článek udělal radost
Redaktor Pozitivních zpráv
Potěšil vás článek? Pošlete ho dál!
Dobrá zpráva udělá radost dvakrát — vám i tomu, komu ji pošlete.



