Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Na studium není nikdy pozdě. Senior inspiruje mládež

2 minuty radosti
Foto: Melanie Salazarová

Pro mládežníky může být studium leckdy frustrující. Hromada učení, přípravy na hodiny, závěrečné práce, to všechno stojí spoustu úsilí. Inspirovat mladé studenty mohou ti starší. Povedlo se to například jednomu dědečkovi, který promoval zároveň se svou vnučkou.

Melanie Salazarovou dělí od Reneho Neiry pětašedesát let. Navzdory tomuto rozdílu třiadvacetiletá vnučka promovala spolu s osmaosmdesátiletým dědečkem na Texaské univerzitě v San Antoniu ve Spojených státech amerických. Ačkoliv studovali na stejné škole, jejich studijní obory byly rozdílné. Rene absolvoval ekonomii, Melanie komunikaci. Na předmětech se tedy nepotkávali, ale ve školních prostorách ano. Třeba v kantýně nebo knihovně.

Jak se událo, že začali děda s vnučkou studovat zároveň? Plánované to nebylo. Rene Neira na vysokou školu poprvé nastoupil už v padesátých letech minulého století. Pak se ale zamiloval a založil rodinu, takže studium nestihl dokončit během čtyřletého období, které pro ně v USA obvykle bývá vyměřené. V průběhu života čas od času docházel na univerzitní přednášky, ale přihlášku si znovu podal až v roce 2016, kdy se k vysokoškolskému studiu hlásila i jeho vnučka Melania Salazarová. Studovat tedy začali zároveň.

Zdroj: Aktuálně

Související články

Zaručeně zlepší den

Největší kosmický festival v tuzemsku Czech Space Week je zpět. Odstartuje 28. listopadu a přinese opět řadu novinek

Z mimiky obličeje vědci zjistí, zda trpíte Parkinsonem

Jak podpořit mikrobiom bez probiotik? Pomohou rajčata

Pohled z Pákistánu: Jsou městské lesy odpovědí na přehřívání měst?

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Co s životem, když se zbortí všechny naše dosavadní jistoty? Utápět se v sebelítosti,…