Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Na studium není nikdy pozdě. Senior inspiruje mládež

2 minuty radosti
Foto: Melanie Salazarová

Pro mládežníky může být studium leckdy frustrující. Hromada učení, přípravy na hodiny, závěrečné práce, to všechno stojí spoustu úsilí. Inspirovat mladé studenty mohou ti starší. Povedlo se to například jednomu dědečkovi, který promoval zároveň se svou vnučkou.

Melanie Salazarovou dělí od Reneho Neiry pětašedesát let. Navzdory tomuto rozdílu třiadvacetiletá vnučka promovala spolu s osmaosmdesátiletým dědečkem na Texaské univerzitě v San Antoniu ve Spojených státech amerických. Ačkoliv studovali na stejné škole, jejich studijní obory byly rozdílné. Rene absolvoval ekonomii, Melanie komunikaci. Na předmětech se tedy nepotkávali, ale ve školních prostorách ano. Třeba v kantýně nebo knihovně.

Jak se událo, že začali děda s vnučkou studovat zároveň? Plánované to nebylo. Rene Neira na vysokou školu poprvé nastoupil už v padesátých letech minulého století. Pak se ale zamiloval a založil rodinu, takže studium nestihl dokončit během čtyřletého období, které pro ně v USA obvykle bývá vyměřené. V průběhu života čas od času docházel na univerzitní přednášky, ale přihlášku si znovu podal až v roce 2016, kdy se k vysokoškolskému studiu hlásila i jeho vnučka Melania Salazarová. Studovat tedy začali zároveň.

Zdroj: Aktuálně

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak se vypořádat s depresí? Pomůže český film

Lidé dokážou slyšet jako netopýr. Jak si lze osvojit echolokaci?

Česká kvalitní zelenina a ovoce přímo z pole: samosběry lákají nízkou cenou

Naděje pro pacienty s rakovinou. Nový lék zaznamenal stoprocentní úspěšnost

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak skutečně prožít život? Podnětná kniha pomůže změnit stereotyp

Inspirace z knihovny: Jak skutečně prožít život? Podnětná kniha pomůže změnit stereotyp

Den za dnem žijeme své životy, jak jsme zvyklí. Bohužel někdy musí přijít rána osudu, aby nás…