Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Na studium není nikdy pozdě. Senior inspiruje mládež

2 minuty radosti
Foto: Melanie Salazarová

Pro mládežníky může být studium leckdy frustrující. Hromada učení, přípravy na hodiny, závěrečné práce, to všechno stojí spoustu úsilí. Inspirovat mladé studenty mohou ti starší. Povedlo se to například jednomu dědečkovi, který promoval zároveň se svou vnučkou.

Melanie Salazarovou dělí od Reneho Neiry pětašedesát let. Navzdory tomuto rozdílu třiadvacetiletá vnučka promovala spolu s osmaosmdesátiletým dědečkem na Texaské univerzitě v San Antoniu ve Spojených státech amerických. Ačkoliv studovali na stejné škole, jejich studijní obory byly rozdílné. Rene absolvoval ekonomii, Melanie komunikaci. Na předmětech se tedy nepotkávali, ale ve školních prostorách ano. Třeba v kantýně nebo knihovně.

Jak se událo, že začali děda s vnučkou studovat zároveň? Plánované to nebylo. Rene Neira na vysokou školu poprvé nastoupil už v padesátých letech minulého století. Pak se ale zamiloval a založil rodinu, takže studium nestihl dokončit během čtyřletého období, které pro ně v USA obvykle bývá vyměřené. V průběhu života čas od času docházel na univerzitní přednášky, ale přihlášku si znovu podal až v roce 2016, kdy se k vysokoškolskému studiu hlásila i jeho vnučka Melania Salazarová. Studovat tedy začali zároveň.

Zdroj: Aktuálně

Související články

Zaručeně zlepší den

Zajímavé odhalení: Přírodní enzym, který zmírňuje zánětlivá onemocnění

Práce s lidmi se zdravotním postižením dává nadhled, naše všední problémy se najednou zdají malicherné, říká ředitelka Modrého domečku Zuzana Dudáková

Speciální cvičící rutina může snížit riziko smrti na polovinu

Česká aplikace Všímavec učí školáky mindfulness, zaměřuje se na ty nejmladší

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Co kdybyste si mohli vybrat život, který chcete žít? Půlnoční knihovna tohle umožňuje

Inspirace z knihovny: Co kdybyste si mohli vybrat život, který chcete žít? Půlnoční knihovna tohle umožňuje

Půlnoční knihovna je doslova hitem, který naláká k četbě i spoustu nečtenářů. Stojí opravdu za to?…