Na šikanu a její podoby chce upozornit nová soutěž ministerstva

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: Pexels

Ministerstvo školství připravilo novou soutěž, která upozorňuje na problémy se šikanou a kyberšikanou. Zapojit se do ní mohou žáci základních a středních škol. Stačí, když natočí video o tom, jak lze postupovat proti záměrnému ubližování spolužákům. Soutěžit mohou do poloviny května.

Téma šikany je stále aktuální. Některé děti a dospívající se mohou stát jejím terčem, což může vést k pocitům méněcennosti či smutku. Ministerstvo chce prostřednictvím soutěže podpořit získávání informací o tom, co je či není šikana a kyberšikana a jak s tím bojovat.

Soutěže se mohou zúčastnit jednotlivci, ale i celé týmy. Délka videa je omezena časem pět minut. Tvůrci se mají zaměřit na to, jak šikaně na školách předcházet nebo jak ji řešit. Žáci mohou vytvořit rozhovor, snímek, animaci či cokoliv dalšího. Video s přihláškou musí zájemci odeslat do 15. května na ministerstvo školství.

Zdroj: novinky.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci mají novou zbraň proti koronaviru

Naděje pro nejsušší místa na zeměkouli. Vodní harfa zachytí vodu z páry ve vzduchu

Pojďte s námi do přírody. Web inspiruje, kam vyrazit v Česku na výlet

Kriticky ohrožení ptáci zahnízdili na moravských mokřadech

Inspirativní rozhovor

Ladislav Zibura

Přečtěte si rozhovor s cestovatelem a spisovatelem Ladislav Ziburou o tom, jak prožil karanténu a co si z tohoto období odnesl.

Ladislav Zibura