Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Na rozhlednu Hýlačka u Tábora mohou opět vystoupat turisté

Vyhlídka se otevřela začátkem srpna. Zdroj: Klub českých turistů

Rozhledna, kterou v roce 2012 zničil požár, se otevřela první srpnový den turistům z Tábora i širokého okolí. Slavnostního otevření se ujali zástupci z Klubu českých turistů a událost si nenechalo ujít několik stovek lidí. O rozhlednu, jejíž oprava stála kolem osmi milionů korun, je v tyto letní dny nečekaný zájem.

Vyšlapat si na rozhlednu přijelo v den otevření několik stovek nadšenců. „Je to pro nás pro všechny obrovské zadostiučinění a jsme rádi, že Hýlačka opět může sloužit lidem,“ uvedl pro ČTK předseda táborského Klubu českých turistů Radek Přílepek. Na obnově Hýlačky se podíleli také místní, kteří vybrali ve veřejné sbírce asi osm set tisíc korun, přičemž ještě dva a půl milionu korun přidalo město Tábor a Jihočeský kraj.

Pro Táboráky se jednalo o důležitou turistickou atrakci a s destrukcí kvůli požáru se nehodlali smířit. Přestože se neštěstí stalo již v lednu roku 2012, dodnes nikdo neví, jak vzniklo. „Existovaly tři možnosti, ale žádná z nich se nepotvrdila. Nevíme tedy, kdo nebo co za požárem stojí,“ vysvětlil pro ČTK Přílepek. V současné době si návštěvníci mohou užívat krásného výhledu, ze kterého je vidět kopcovité okolí Tábora. Rekonstrukce navíc přinesla i výměnu staré dřevěné konstrukce za novější ocelovou. Na Hýlačku je možné vyrazit denně, přičemž vstupné je jednotné a stojí dvacet korun.

Zdroj: ČTK

Související články

Zaručeně zlepší den

Studenti MENDELU propojují manažerské schopnosti s pomocí neziskovkám na každoročním Dobrotrhu

Vládní novinky: vyšší přídavky na děti a příspěvek na bydlení už i pro střední třídu

Čerpejte příspěvky státu. Pomůže vám uhradit zateplení nebo nová okna

Teprve 22letý student vymyslel čip s názvem Z2

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak skutečně prožít život? Podnětná kniha pomůže změnit stereotyp

Inspirace z knihovny: Jak skutečně prožít život? Podnětná kniha pomůže změnit stereotyp

Den za dnem žijeme své životy, jak jsme zvyklí. Bohužel někdy musí přijít rána osudu, aby nás…