Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Na rozhlednu Hýlačka u Tábora mohou opět vystoupat turisté

Vyhlídka se otevřela začátkem srpna. Zdroj: Klub českých turistů

Rozhledna, kterou v roce 2012 zničil požár, se otevřela první srpnový den turistům z Tábora i širokého okolí. Slavnostního otevření se ujali zástupci z Klubu českých turistů a událost si nenechalo ujít několik stovek lidí. O rozhlednu, jejíž oprava stála kolem osmi milionů korun, je v tyto letní dny nečekaný zájem.

Vyšlapat si na rozhlednu přijelo v den otevření několik stovek nadšenců. „Je to pro nás pro všechny obrovské zadostiučinění a jsme rádi, že Hýlačka opět může sloužit lidem,“ uvedl pro ČTK předseda táborského Klubu českých turistů Radek Přílepek. Na obnově Hýlačky se podíleli také místní, kteří vybrali ve veřejné sbírce asi osm set tisíc korun, přičemž ještě dva a půl milionu korun přidalo město Tábor a Jihočeský kraj.

Pro Táboráky se jednalo o důležitou turistickou atrakci a s destrukcí kvůli požáru se nehodlali smířit. Přestože se neštěstí stalo již v lednu roku 2012, dodnes nikdo neví, jak vzniklo. „Existovaly tři možnosti, ale žádná z nich se nepotvrdila. Nevíme tedy, kdo nebo co za požárem stojí,“ vysvětlil pro ČTK Přílepek. V současné době si návštěvníci mohou užívat krásného výhledu, ze kterého je vidět kopcovité okolí Tábora. Rekonstrukce navíc přinesla i výměnu staré dřevěné konstrukce za novější ocelovou. Na Hýlačku je možné vyrazit denně, přičemž vstupné je jednotné a stojí dvacet korun.

Zdroj: ČTK

Související články

Inspirace

Rozhledna U Borovice. Dětský sen, který se stal skutečností.

Z domova

Po pěti stech letech je přístupná rozhledna Orlík u Humpolce

Byznys

Vzniká nová brněnská dominanta. U hvězdárny vyroste Sluneční věž

Inspirace

Rozhledna na Velkém Kosíři se otevírá turistům

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

Zařízení z dílny českých vědců umožní dezinfikovat respirátory

Revoluce v létání. Nizozemci poprvé použili syntetické palivo, pomůže zachránit planetu

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu