Na rozhlednu Hýlačka u Tábora mohou opět vystoupat turisté

Vyhlídka se otevřela začátkem srpna. Zdroj: Klub českých turistů

Rozhledna, kterou v roce 2012 zničil požár, se otevřela první srpnový den turistům z Tábora i širokého okolí. Slavnostního otevření se ujali zástupci z Klubu českých turistů a událost si nenechalo ujít několik stovek lidí. O rozhlednu, jejíž oprava stála kolem osmi milionů korun, je v tyto letní dny nečekaný zájem.

Vyšlapat si na rozhlednu přijelo v den otevření několik stovek nadšenců. „Je to pro nás pro všechny obrovské zadostiučinění a jsme rádi, že Hýlačka opět může sloužit lidem,“ uvedl pro ČTK předseda táborského Klubu českých turistů Radek Přílepek. Na obnově Hýlačky se podíleli také místní, kteří vybrali ve veřejné sbírce asi osm set tisíc korun, přičemž ještě dva a půl milionu korun přidalo město Tábor a Jihočeský kraj.

Pro Táboráky se jednalo o důležitou turistickou atrakci a s destrukcí kvůli požáru se nehodlali smířit. Přestože se neštěstí stalo již v lednu roku 2012, dodnes nikdo neví, jak vzniklo. „Existovaly tři možnosti, ale žádná z nich se nepotvrdila. Nevíme tedy, kdo nebo co za požárem stojí,“ vysvětlil pro ČTK Přílepek. V současné době si návštěvníci mohou užívat krásného výhledu, ze kterého je vidět kopcovité okolí Tábora. Rekonstrukce navíc přinesla i výměnu staré dřevěné konstrukce za novější ocelovou. Na Hýlačku je možné vyrazit denně, přičemž vstupné je jednotné a stojí dvacet korun.

Zdroj: ČTK

Autor článku

Barbora Jahodová