Ženy jako političky mají co nabídnout. Přesto zatím není zvykem, že by se ujímaly veřejných funkcí ve velkém. Na Novém Zélandu nyní dochází k přepsání dějin. V tamním parlamentu mají poprvé většinu ženy, jak informoval deník The Washington Post.
V červenci jsme publikovali článek o zásadní změně, který se udála v Kolumbii. První černošskou viceprezidentkou se tam stala žena – Francia Márquez. Nyní má důvod k oslavám i Nový Zéland. V úterý 25. října se představitelka Novozélandské strany práce stala předsedkyní parlamentu a jeden poslanec rezignoval, takže v zákonodárném sboru nyní zasedá 60 žen a 59 mužů. „Zatímco pro mě je to mimořádný den, pro Nový Zéland je historický,“ uvedla nová šéfka parlamentu Soraya Pekeová-Masonová, která ve funkci vystřídala Trevora Mallarda, jenž se stal velvyslancem v Irsku.
Nový Zéland se nyní díky tomu řadí mezi země, kde mají ženy v parlamentu aspoň poloviční zastoupení. Jedná se o Rwandu, Kubu, Nikaraguu, Mexiko a Spojené arabské emiráty.
Zdroj: The Washington Post, Radio Wave
Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková
Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.
Inspirace z knihovny: Jak udržet své tělo v kondici, napoví Jóga mezi e-maily
Cvičit jógu je stále více moderní a trendy. Záda vám zajisté poděkují, pokud cviky provádíte…