Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Na mexické hranici povstane z písku město pro testy nových technologií

Projekt přinese fascinující pohled do možné budoucnosti. Zdroj: CITE City

Bydlení pro 35 tisíc obyvatel s moderním centrem, dokonale čistými ulicemi, parky, nákupním střediskem i kostelem. Všechny tyto kvality má mít nové město na americko-mexických hranicích. Na vyprahlé pláni zde jedna americká firma postaví model města v životní velikosti, který má sloužit jako pokusný prostor pro testování nových technologií, jež se budou využívat při stavění měst v budoucnosti.

Projekt, který bude stát v přepočtu asi 24 milion korun, nese název CITE (Center for Innovation, Testing and Evaluation), a na svědomí ho má telekomunikační a technologická firma Pegasus Global Holdings. Město bude sloužit jako centrum pro vývoj nového způsobu zemědělství, vodního hospodářství nebo energetiky. „Chceme vybudovat prostředí, kde budeme moci názorně předvést a odzkoušet nové výrobky, služby a technologie, aniž bychom narušili každodenní život,“ řekl výkonný ředitel firmy Robert Brumley.

Projekt je unikátní v tom, že posune výzkum a vývoj technologií z laboratoří do běžných podmínek, ale ne do skutečného provozu. Ve městě totiž nebudou žít lidé, a proto bude možné testovat různé produkty bez ohrožení místních obyvatel. Ačkoliv někteří kritici přicházejí s námitkami týkajícími se určitých bodů, všichni se shodují, že projekt přinese fascinující pohled do možné budoucnosti. Stavby započnou již letos a skončit by měly v roce 2018.

Zdroj: ČTK

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.