Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Na magistrátu v Plzni otevřeli první firemní jesle

Plzeň se svým magistrátem je prvním úřadem v rámci České republiky, který zahájil provoz takzvaných firemních jeslí. Zdroj: Odbor sociálních služeb plzeňského magistrátu

Magistrát města Plzně na začátku září zahájil provoz firemních jeslí. Nabízí tak matkám a otcům pečujícím o dítě do tří let věku umístění potomků do vlastní dětské skupiny. Zástupci magistrátu tak chtějí pomoci zaměstnancům skloubit rodinný život a návrat do zaměstnání po rodičovské dovolené.

Dětská skupina s názvem Malíček je určená pro děti od osmnácti měsíců do tří let a sídlí v přízemí budovy v ulici Martinská v centru města Plzně. „Je pouze na rodičích samotných, zda využijí možnost být s dítětem na rodičovské dovolené do čtyř let nebo se na svoji pracovní pozici vrátí dříve. Jsem opravdu rád, že statutární město Plzeň se svým magistrátem je prvním úřadem v rámci České republiky, který zahájil provoz takzvaných firemních jeslí, vlastní Dětské skupiny Malíček,“ řekl primátor města Plzně Martin Zrzavecký.

Zřízení dětské skupiny, do níž město investovalo více než půl milionu korun, ulehčí návrat do zaměstnání nejen rodičům z magistrátu, ale i těm z úřadů městských obvodů nebo příspěvkových organizací města. Péči o děti zajistí v jeslích dvě učitelky mateřské školy s dlouholetou praxí a provozní dobu nastaví tak, aby vyhovovala především rodičům. Za měsíc užívání jeslí rodiče zaplatí tři tisíce korun, tedy stejnou částku požadovanou v běžných školkách.

Související články

Zaručeně zlepší den

Další Suchej únor se blíží. Budete držet měsíc bez alkoholu?

Nová digitální nomádská víza usnadní život a práci ve Španělsku

Elektromobily by mohly být udržitelnější. Pomůže změna výroby autobaterií

Na jaké technologické novinky se letos můžeme těšit? Třeba na orgány z 3D tiskárny

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak znovu nalézt sebe sama? Pohádkový návod přináší kniha Ztracená duše

Inspirace z knihovny: Jak znovu nalézt sebe sama? Pohádkový návod přináší kniha Ztracená duše

I dospělí potřebují čas od času pohádky, které je pohladí po srdci. Držitelka Nobelovy ceny za…