Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Na magistrátu v Plzni otevřeli první firemní jesle

Plzeň se svým magistrátem je prvním úřadem v rámci České republiky, který zahájil provoz takzvaných firemních jeslí. Zdroj: Odbor sociálních služeb plzeňského magistrátu

Magistrát města Plzně na začátku září zahájil provoz firemních jeslí. Nabízí tak matkám a otcům pečujícím o dítě do tří let věku umístění potomků do vlastní dětské skupiny. Zástupci magistrátu tak chtějí pomoci zaměstnancům skloubit rodinný život a návrat do zaměstnání po rodičovské dovolené.

Dětská skupina s názvem Malíček je určená pro děti od osmnácti měsíců do tří let a sídlí v přízemí budovy v ulici Martinská v centru města Plzně. „Je pouze na rodičích samotných, zda využijí možnost být s dítětem na rodičovské dovolené do čtyř let nebo se na svoji pracovní pozici vrátí dříve. Jsem opravdu rád, že statutární město Plzeň se svým magistrátem je prvním úřadem v rámci České republiky, který zahájil provoz takzvaných firemních jeslí, vlastní Dětské skupiny Malíček,“ řekl primátor města Plzně Martin Zrzavecký.

Zřízení dětské skupiny, do níž město investovalo více než půl milionu korun, ulehčí návrat do zaměstnání nejen rodičům z magistrátu, ale i těm z úřadů městských obvodů nebo příspěvkových organizací města. Péči o děti zajistí v jeslích dvě učitelky mateřské školy s dlouholetou praxí a provozní dobu nastaví tak, aby vyhovovala především rodičům. Za měsíc užívání jeslí rodiče zaplatí tři tisíce korun, tedy stejnou částku požadovanou v běžných školkách.

Související články

Zaručeně zlepší den

Brněnští vědci zkoumají Alzheimerovu chorobu pomocí „minimozečků“

Francouzská vesnice bude mít hřbitov se solární energií

Porucha ADHD mohla být evoluční výhodou, naznačuje výzkum

Vědci proměňují ptačí sny v podmanivou hudbu

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: I smrt má srdce. Zlodějka knih představuje její něžnou stránku

Inspirace z knihovny: I smrt má srdce. Zlodějka knih představuje její něžnou stránku

Jaká je smrt? Mnozí známe její podobu ze strašidelných příhod, kde byla obvykle popisovaná jako…