Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Na magistrátu v Plzni otevřeli první firemní jesle

Plzeň se svým magistrátem je prvním úřadem v rámci České republiky, který zahájil provoz takzvaných firemních jeslí. Zdroj: Odbor sociálních služeb plzeňského magistrátu

Magistrát města Plzně na začátku září zahájil provoz firemních jeslí. Nabízí tak matkám a otcům pečujícím o dítě do tří let věku umístění potomků do vlastní dětské skupiny. Zástupci magistrátu tak chtějí pomoci zaměstnancům skloubit rodinný život a návrat do zaměstnání po rodičovské dovolené.

Dětská skupina s názvem Malíček je určená pro děti od osmnácti měsíců do tří let a sídlí v přízemí budovy v ulici Martinská v centru města Plzně. „Je pouze na rodičích samotných, zda využijí možnost být s dítětem na rodičovské dovolené do čtyř let nebo se na svoji pracovní pozici vrátí dříve. Jsem opravdu rád, že statutární město Plzeň se svým magistrátem je prvním úřadem v rámci České republiky, který zahájil provoz takzvaných firemních jeslí, vlastní Dětské skupiny Malíček,“ řekl primátor města Plzně Martin Zrzavecký.

Zřízení dětské skupiny, do níž město investovalo více než půl milionu korun, ulehčí návrat do zaměstnání nejen rodičům z magistrátu, ale i těm z úřadů městských obvodů nebo příspěvkových organizací města. Péči o děti zajistí v jeslích dvě učitelky mateřské školy s dlouholetou praxí a provozní dobu nastaví tak, aby vyhovovala především rodičům. Za měsíc užívání jeslí rodiče zaplatí tři tisíce korun, tedy stejnou částku požadovanou v běžných školkách.

Související články

Zaručeně zlepší den

Bývalý motocyklový závodník zachránil posádku sanitky. Získal cenu Gentleman silnic

Móda, která nikdy neskončí na skládce. Český start-up mění svět oblečení(m)

Imunita proti koronaviru by mohla být doživotní. Nové výzkumy předčily očekávání

Pražská veřejná doprava není zdrojem nákazy covidu, potvrdili vědci

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Vydejte se na cesty. Tereza Ramba promlouvá do duše všem Dobrodruhům

Inspirace z knihovny: Vydejte se na cesty. Tereza Ramba promlouvá do duše všem Dobrodruhům

Láska je. Věta, která vystihuje životy nás všech. Protože láska je všechno, jak by řekla Tereza…