Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Na magistrátu v Plzni otevřeli první firemní jesle

Plzeň se svým magistrátem je prvním úřadem v rámci České republiky, který zahájil provoz takzvaných firemních jeslí. Zdroj: Odbor sociálních služeb plzeňského magistrátu

Magistrát města Plzně na začátku září zahájil provoz firemních jeslí. Nabízí tak matkám a otcům pečujícím o dítě do tří let věku umístění potomků do vlastní dětské skupiny. Zástupci magistrátu tak chtějí pomoci zaměstnancům skloubit rodinný život a návrat do zaměstnání po rodičovské dovolené.

Dětská skupina s názvem Malíček je určená pro děti od osmnácti měsíců do tří let a sídlí v přízemí budovy v ulici Martinská v centru města Plzně. „Je pouze na rodičích samotných, zda využijí možnost být s dítětem na rodičovské dovolené do čtyř let nebo se na svoji pracovní pozici vrátí dříve. Jsem opravdu rád, že statutární město Plzeň se svým magistrátem je prvním úřadem v rámci České republiky, který zahájil provoz takzvaných firemních jeslí, vlastní Dětské skupiny Malíček,“ řekl primátor města Plzně Martin Zrzavecký.

Zřízení dětské skupiny, do níž město investovalo více než půl milionu korun, ulehčí návrat do zaměstnání nejen rodičům z magistrátu, ale i těm z úřadů městských obvodů nebo příspěvkových organizací města. Péči o děti zajistí v jeslích dvě učitelky mateřské školy s dlouholetou praxí a provozní dobu nastaví tak, aby vyhovovala především rodičům. Za měsíc užívání jeslí rodiče zaplatí tři tisíce korun, tedy stejnou částku požadovanou v běžných školkách.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Průlom v boji proti koronaviru. Nový test přináší přesné výsledky už za 90 minut

Novinka v léčbě cukrovky. Horké koupele mají dobrý vliv na krevní tlak i obezitu

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.