Moravské divadlo vyzývá studenty k sepsání hry o Sametové revoluci

Zdroj fotografie: moravskedivadlo.cz

Letošní kulaté výročí Sametové revoluce se nepochybně promítne do umělecké tvorby po celém Česku. Moravské divadlo Olomouc chce u této příležitosti uvést speciální divadelní projekt, který důležitý milník české historie přiblíží studentům.

„Současní studenti středních škol události z listopadu 1989 nezažili a mají o Sametové revoluci velmi nekonkrétní a zkreslenou představu, což je vzdělávací nedostatek, který bychom v rámci tohoto projektu rádi napravili,“ vysvětluje motivaci divadla jeho ředitel David Gerneš. Divadlo proto vyhlásilo soutěž o původní dramatický text právě na téma Sametové revoluce.

„Rozhodli jsme se oslovit studenty vysokých škol, aby se stali pro své mladší kolegy jistými mentory přesto, že sami nebyli přímými svědky této události. Počítáme však s rozhledem a informovaností vysokoškoláků, ale také s humorem, nadhledem a znalostí jazyka, který by měl být současné dospívající generaci blízký,“ doplňuje Gerneš. Autor vítězného textu obdrží odměnu 30 tisíc korun. Bližší informace o podmínkách soutěže jsou dostupné na webu divadla.

Autor článku

Kristýna Motlová