Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Milionářem může být téměř každý: Kudy vede cesta k finanční nezávislosti?

eway-crm.com

Milionáři. Kdo by se do této skupiny nechtěl zařadit? Z analýzy francouzské společnosti Capgemini vyplývá, že se podíl tzv. dolarových milionářů (tj. investorů, jež disponují částkou ve výši min. jednoho milionu USD) v roce 2022 celosvětově snížil o 3,3 %. Přesto jich po světě kráčí zhruba 21,7 milionu. Na Českou republiku jich pak připadá přibližně 30 tisíc.

V souvislosti s pojmem milionář vám jistě na mysl přichází obrazy luxusu, bohatství a nesmírného úspěchu či prestiže. Drtivá většina lidí si však myslí, že cesta k velkým penězům není pro každého. Což je jistě pravda a není na tom nic špatného. Ale co kdybychom vám řekli, že se se svého snu nemusíte vzdát?

K tomu, abyste změnili svou finanční situaci, nepotřebujete dědictví po bohatém příbuzném – a dokonce ani několik vysokoškolských titulů. Stačí si nastavit mindset, naučit se investovat, a v případě podnikání pak efektivně využívat CRM (Customer Relationship Management). Být milionářem rozhodně není pouze o náhodě nebo genialitě, jako spíše o cestě, kterou zvolíte a budete se jí držet.

Milionářský mindset odráží postoj k penězům

Úspěšní lidé obvykle tvrdí jedno a totéž. A není důvod jim nevěřit. Jedním z klíčů do světa velkých peněz je správný mindset. Tedy způsob, jakým přemýšlíte a jak reagujete na výzvy. Chcete-li dosáhnout finanční nezávislosti, vyvarujte se negativního myšlení, které vás brzdí a znemožňuje vám hromadit miliony.

Čím tedy začít? Nastavte si realistické mety a pracujte na nich každý den. Hezky krůček po krůčku, žádné velké skoky. Zároveň se však snažte nebát rizika, protože investice a podnikání jsou vždy spojeny s určitými nejistotami. Počítejte s tím, že čas od času (a v začátcích možná až příliš často) uděláte krok vedle – ale chybami se člověk učí a zlepšuje. Opakujte si mantru, že nejúspěšnější lidé na světě vždy nepocházejí z bohatých rodin. Je pro ně typické odhodlání a víra v dosažení stanovených cílů.

CRM aneb Spokojení zákazníci jsou základ

Základy podnikání, a to bez ohledu na oblast, kterou zvolíte, postavte na pevných vazbách se zákazníky. Díky strategii řízení vtahů zvané CRM (Customer Relationship Management) vybudujete stabilní zákaznickou základnu mnohem rychleji. V konečném důsledku vám vydělá podstatně více než akvizice nových klientů.

Pod pojmem CRM systém si můžete představit software, který do své databáze pečlivě zaznamenává všechny důležité informace o zákaznících a proběhlých interakcích. Vhodně zvolený nástroj vám pomůže se vším, co budete v rámci obchodních aktivit řešit. Zároveň vám poslouží jako software pro řízení projektů.

Jakou má CRM software sílu, můžete vyzkoušet třeba hned. Stáhněte si český eWay-CRM a poznejte jeho výhody na vlastní kůži.

Bohatství roste díky rozumným investicím

Investování – to je další důležitý krok na cestě do klubu milionářů. Nejde pouze o ukládání peněz na spořicí účet (anebo pod matraci). V kontextu s budováním bohatství jde spíše o využití dostupných zdrojů k růstu podnikání a tvorbě dalších příjmů.

Začněte tím, že si doplníte vzdělání a seznámíte se s různými možnostmi. Investice do akcií, nemovitostí, vlastního podnikání, nebo dokonce do sebe samých (vzdělání) většinou neminou cíl, ale pouze za předpokladu detailní analýzy. Takže než do něčeho vložíte peníze, nebojte se oslovit odborníky a záměry s nimi zkonzultovat.

A také v případě investování dbejte na pozitivní mindset. Nepropadejte panice, když se trh nebude vyvíjet podle vašich představ. Vzestupy a pády jsou na denním pořádku, ale s dlouhodobým plánem a rozumným investováním nakonec dosáhnete významného finančního úspěchu.

Obklopte se schopnými lidmi

Věřte ve své schopnosti, ale nepřeceňujte se v oblastech, které vám jsou cizí. Řada boháčů nemá problém přiznat, že za svůj úspěch vděčí celému týmu mnohem kvalifikovanějších lidí. Každý dobrý manažer moc dobře ví, že čím lepší kolektiv sestaví, tím rychleji dosáhne cílů.

Zaručeně zlepší den

Češi pořád škatulkují, ale věřím, že za padesát let už tady rasismus nebude, říká novinář a spisovatel Patrik Banga

Jak a jaké udržitelné bydlení zajistit pro rodiče ve stáří

Jan Černý navrhne olympijskou kolekci pro Paříž 2024. Má být „brutálně speciální“

Kotníkové boty – univerzální obuv na každou příležitost. Jaké si vybrat?

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Za peníze si štěstí nekoupíš. Pracovní úspěchy nepředčí rodinné zázemí. Radost se skrývá v …