Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Město v Mexiku získalo novou tvář díky kreativním sprejerům

Zdroj: archiv Germen Crew

O tom, že se graffiti malby mohou stát uměním, se přesvědčili v mexickém městě Palmitas. Místní vláda tam požádala umělce, aby pomalovali pestrobarevně celé město. Projektu se ujala umělecká skupina Germen Crew a vyzdobila ve městě přes dvě stě domů.

Asi dvacet tisíc metrů čtverečních září v mexickém městě Pamitas barvami. Z bílých a šedých domků se stalo jedno obrovské plátno, na které se jezdí dívat cizinci ze širokého okolí. Dokonce i místní obyvatelé si tuto nástěnnou malbu velmi pochvalují. Fotografie města obletěly v poslední době sociální sítě a inspirovaly mnoho mladých umělců. Třeba se podobného umění dočkáme i brzy v České republice.

Letošní projekt skupiny Germen Crew je velmi podobný jejich akci z minulého roku, kdy v Mexico City vymalovali dva bloky ulic barevnými obrazy. Umělci tak chtěli přinést do města, které je šedivé a bez barev, více krásy a pozitivní nálady. Mexičtí graffiti umělci z Germen Crew se tak snaží ukázat, jak může veřejný prostor mít na jeho návštěvníky a obyvatele pozitivní sociální vliv.

Související články

Zaručeně zlepší den

Česko dbá na prevenci. Tento týden se můžete zdarma otestovat na vážné nemoci

Češi chtějí zálohované PET lahve. Jejich zavedení podporuje 74 procent z nich

Jak brát digitální detox vážně: inspirujte se indickou vesnicí

Zájem o fotovoltaiku a tepelná čerpadla trhá v Česku rekordy

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Co by můj syn měl vědět o světě? Kniha oblíbeného autora neporadí, ale pobaví

Inspirace z knihovny: Co by můj syn měl vědět o světě? Kniha oblíbeného autora neporadí, ale pobaví

Jak funguje svět? Na co si v něm dát pozor? Co v životě hledat a před čím se naopak skrýt…