Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Město v Mexiku získalo novou tvář díky kreativním sprejerům

Zdroj: archiv Germen Crew

O tom, že se graffiti malby mohou stát uměním, se přesvědčili v mexickém městě Palmitas. Místní vláda tam požádala umělce, aby pomalovali pestrobarevně celé město. Projektu se ujala umělecká skupina Germen Crew a vyzdobila ve městě přes dvě stě domů.

Asi dvacet tisíc metrů čtverečních září v mexickém městě Pamitas barvami. Z bílých a šedých domků se stalo jedno obrovské plátno, na které se jezdí dívat cizinci ze širokého okolí. Dokonce i místní obyvatelé si tuto nástěnnou malbu velmi pochvalují. Fotografie města obletěly v poslední době sociální sítě a inspirovaly mnoho mladých umělců. Třeba se podobného umění dočkáme i brzy v České republice.

Letošní projekt skupiny Germen Crew je velmi podobný jejich akci z minulého roku, kdy v Mexico City vymalovali dva bloky ulic barevnými obrazy. Umělci tak chtěli přinést do města, které je šedivé a bez barev, více krásy a pozitivní nálady. Mexičtí graffiti umělci z Germen Crew se tak snaží ukázat, jak může veřejný prostor mít na jeho návštěvníky a obyvatele pozitivní sociální vliv.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Nový způsob pěstování zeleniny podpoří lokální produkci potravin a soběstačnost

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.