Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Méně starostí se starými pneumatikami. Brno zavádí sběrná střediska bez poplatků

Zdroj fotografií: Pixabay

Kam s vysloužilými pneumatikami? Najít odpověď na otázku, kterou si pokládá řada řidičů, bude pro Brňany nově mnohem jednodušší. Od června mohou odevzdávat staré pneumatiky ve 27 sběrných střediscích, a to zcela zdarma.

Vypůjčíme celkem dvacet sedm pozemků, na kterých nyní leží sběrná střediska odpadů. Při jejich výběru jsme zohlednili to, aby se tam mohlo nashromáždit nejméně padesát kusů starých pneumatik,” uvedl první náměstek brněnské primátorky Petr Hladík. „Navýšíme tak současnou kapacitu odběru starých pneumatik téměř dvojnásobně. Navíc odpadnou poplatky za předání pneumatik a za jejich odstranění,” dodal Hladík.

Podle náměstka město tímto krokem vysílá jasnou informaci, kam staré pneumatiky patří. Jejich předání bude probíhat bez ohledu na datum jejich uvedení na trh nebo výrobní značku a také bez vazby na koupi nového výrobku. Cílem je umožnit občanům co nejjednodušší likvidaci odpadních pneumatik a zabránit tak jejich hromadění v přírodě nebo příkopech u silnic. „Doposud musel občan v rámci brněnských sběrných středisek zaplatit třicet korun u pneumatiky bez disku a pětapadesát korun u pneumatiky s diskem. Zpětný odběr zdarma byl možný jen v servisech či prodejnách. Problémem jsou také pneumatiky vyhozené u kontejnerů na tříděný odpad nebo přímo v kontejnerech,“ uzavřel Hladík.

Související články

Zaručeně zlepší den

Speciální cvičící rutina může snížit riziko smrti na polovinu

Angličtí vědci vyvinuli letecké palivo z lidských exkrementů

Starý cestopis objevený po více než tisíci letech byl přeložený do češtiny

Po více než 150 letech se v hlavním městě Nového Zélandu vylíhli ptáci kivi

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Darujte knihy, které potěší. Přinášíme tipy na vánoční čtení

Darujte knihy, které potěší. Přinášíme tipy na vánoční čtení

Hrnek teplého čaje, kávy nebo čokolády, vlněné ponožky, ideálně hořící krb a kniha, tak zní ideální…