Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Méně starostí se starými pneumatikami. Brno zavádí sběrná střediska bez poplatků

Zdroj fotografií: Pixabay

Kam s vysloužilými pneumatikami? Najít odpověď na otázku, kterou si pokládá řada řidičů, bude pro Brňany nově mnohem jednodušší. Od června mohou odevzdávat staré pneumatiky ve 27 sběrných střediscích, a to zcela zdarma.

Vypůjčíme celkem dvacet sedm pozemků, na kterých nyní leží sběrná střediska odpadů. Při jejich výběru jsme zohlednili to, aby se tam mohlo nashromáždit nejméně padesát kusů starých pneumatik,” uvedl první náměstek brněnské primátorky Petr Hladík. „Navýšíme tak současnou kapacitu odběru starých pneumatik téměř dvojnásobně. Navíc odpadnou poplatky za předání pneumatik a za jejich odstranění,” dodal Hladík.

Podle náměstka město tímto krokem vysílá jasnou informaci, kam staré pneumatiky patří. Jejich předání bude probíhat bez ohledu na datum jejich uvedení na trh nebo výrobní značku a také bez vazby na koupi nového výrobku. Cílem je umožnit občanům co nejjednodušší likvidaci odpadních pneumatik a zabránit tak jejich hromadění v přírodě nebo příkopech u silnic. „Doposud musel občan v rámci brněnských sběrných středisek zaplatit třicet korun u pneumatiky bez disku a pětapadesát korun u pneumatiky s diskem. Zpětný odběr zdarma byl možný jen v servisech či prodejnách. Problémem jsou také pneumatiky vyhozené u kontejnerů na tříděný odpad nebo přímo v kontejnerech,“ uzavřel Hladík.

Související články

Zaručeně zlepší den

Nádherný snímek od českého fotografa zaujal NASA

Sbohem, dluhy. Druhý ročník Milostivého léta pomůže dalším lidem s oddlužením

Jaká trasa je nejekologičtější? Mapy z dílny Google vám to prozradí

Slunce, jak ho neznáme. Nové snímky odhalují neskutečné detaily jeho atmosféry

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Vzdát můžeš zítra. Richard Štěpánek ve své knize povzbuzuje k životu

Inspirace z knihovny: Vzdát můžeš zítra. Richard Štěpánek ve své knize povzbuzuje k životu

Vždycky je pro co žít. Touto větou by se dal shrnout obsah knihy Vzdát můžeš zítra, kterou napsal…