Systém sdílených kol má řadu výhod – je levný, praktický, prospěšný pro osobní kondici i pro životní prostředí. Právě poslední bod byl hlavní příčinou pro zrod prvního afrického bikesharingu, a to v marocké Marákkéši.
Projekt Medina Bike odstartoval v minulém měsíci svou činnost, a Afričanům se tak úplně poprvé nabízí možnost využívání sdílených kol. Tři stovky bicyklů mohou uživatelé umisťovat v jedné z desíti stanic, systém funguje nonstop a jeho využívání se nikterak neliší od evropského bikesharingu.
Cílem tohoto kroku je především podporovat a propagovat způsoby dopravy nepřispívající k znečištění. Maroko už přijalo a chystá řadu dalších opatření ve jménu udržitelnosti a zelené budoucnosti. Lidé zapojení do projektu věří, že marocké město poslouží jako inspirace pro další iniciativy napříč celým kontinentem.
Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.
Inspirace z knihovny: Čtenáři, vrať se motivuje lidi, aby dali čtení opět šanci
Četba knih je jednou z nejstarších volnočasových aktivit. Jejím prostřednictvím lze zprostředkovat…