Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Loni darovali lidé neziskovkám téměř 21 milionů korun

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Člověk v tísni, Greenpeace nebo Armáda spásy. To je jen pár z více než dvou set organizací, které za loňský rok svým finančním příspěvkem podpořili lidé prostřednictvím služby Darujme.cz. Celková hodnota darů se vyšplhala na bezmála 21 milionů korun.

Darujme.cz je platforma, která nabízí snadnou cestu k darování peněz neziskovým organizacím. Službu zajišťuje Nadace VIA s cílem poskytnout jednoduché a bezpečné prostředí pro dárcovství. Zakládá si na transparentnosti a umožňuje registraci pouze ověřeným sdružením.

Největší podpory se touto cestou v roce 2015 dočkali Lékaři bez hranic – humanitární organizace poskytující zdravotní péče obětem válečných konfliktů či přírodních katastrof. Mezi další organizace, které dostaly vysoké finanční dary, patří Člověk v tísni, Greenpeace, Adra či Armáda spásy. Výčet deseti nejvíce podporovaných organizací dokládá, že peněžní pomoc lidé věnují na různé účely – na pomoc dětem, psům, lidem v nouzi, seniorům, bezdomovcům i přírodě. Obdarovaných organizací bylo loni 224.

Celková částka dosahující téměř 21 milionů korun se složila z jednotlivých darů v průměrné výši 724 korun. Nejčastější příspěvek přitom činil dvě stě korun. Asi nepřekvapí, že nejvíce peněz lidé posílali v prosinci, přičemž nejštědřejší dny z celého roku byly 27. a 28. dubna, tedy záhy po zemětřesení v Nepálu.

Související články

Inspirace

Přispějte před Vánoci na dobrou věc. Známe ty nejzajímavější způsoby

Byznys

Obchody startují s povinným darováním neprodejných potravin charitě

Inspirace

Brno má nově svoji první veřejnou skříň a lednici

Inspirace

Začíná advent a s tím rostou možnosti pomoci druhým

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

Houby jako nevídaní pomocníci. Nový objev potvrdil jejich výjimečnost

S rakovinou lze účinně bojovat. Nové očkování zlikviduje kožní nádory