Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Loni darovali lidé neziskovkám téměř 21 milionů korun

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Člověk v tísni, Greenpeace nebo Armáda spásy. To je jen pár z více než dvou set organizací, které za loňský rok svým finančním příspěvkem podpořili lidé prostřednictvím služby Darujme.cz. Celková hodnota darů se vyšplhala na bezmála 21 milionů korun.

Darujme.cz je platforma, která nabízí snadnou cestu k darování peněz neziskovým organizacím. Službu zajišťuje Nadace VIA s cílem poskytnout jednoduché a bezpečné prostředí pro dárcovství. Zakládá si na transparentnosti a umožňuje registraci pouze ověřeným sdružením.

Největší podpory se touto cestou v roce 2015 dočkali Lékaři bez hranic – humanitární organizace poskytující zdravotní péče obětem válečných konfliktů či přírodních katastrof. Mezi další organizace, které dostaly vysoké finanční dary, patří Člověk v tísni, Greenpeace, Adra či Armáda spásy. Výčet deseti nejvíce podporovaných organizací dokládá, že peněžní pomoc lidé věnují na různé účely – na pomoc dětem, psům, lidem v nouzi, seniorům, bezdomovcům i přírodě. Obdarovaných organizací bylo loni 224.

Celková částka dosahující téměř 21 milionů korun se složila z jednotlivých darů v průměrné výši 724 korun. Nejčastější příspěvek přitom činil dvě stě korun. Asi nepřekvapí, že nejvíce peněz lidé posílali v prosinci, přičemž nejštědřejší dny z celého roku byly 27. a 28. dubna, tedy záhy po zemětřesení v Nepálu.

Související články

Zaručeně zlepší den

Unikátní objev. Vědci nalezli nejbližší černou díru Země

Češi chtějí zálohované PET lahve. Jejich zavedení podporuje 74 procent z nich

Univerzální vakcína proti chřipce je tady. Mohla by nabídnout ochranu před pandemiemi

Jak brát digitální detox vážně: inspirujte se indickou vesnicí

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Naplňte svůj život radostí. Objevte Moc přítomného okamžiku

Inspirace z knihovny: Naplňte svůj život radostí. Objevte Moc přítomného okamžiku

Zastavit se a jenom být. Dokážete to? Zní to velice jednoduše, ale provedení v praxi se mnohdy…