Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Londýnský kadeřník dopřává bezdomovcům stříhání zdarma

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: Instagram Joshue Coombes

I drobnost jako nový sestřih může člověku pomoct cítit se lépe. Obzvlášť jde-li o osobu bez domova. Z vlastní zkušenosti by to mohl potvrdit Joshua Coombes, který v ulicích Londýna od konce loňského roku stříhá na vlastní náklady vlasy bezdomovcům.

Udělej něco za nic. S takovým mottem vyzývá k akci i ostatní. Motivuje je, aby udělali dobrý skutek, i když z toho nic nemají. Ono nic je ale zdánlivé, netřeba zdůrazňovat, že dobrý pocit vydá za jakékoliv hmotné odměny.

Coombesovy aktivity přitom nejsou jen o samotném stříhání. Je to zároveň skvělý způsob jak navázat vztah mezi ním a konkrétním bezdomovcem. Skrze konverzaci nahlíží kadeřník do jejich příběhů a zároveň poskytuje možnost si s někým popovídat. Po stříhání člověka vyfotí, nasbírané snímky lze najít na jeho instagramovém profilu.

Zdroj: huffingtonpost.com

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.