Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Lidé vyrazili Do práce na kole i v lednu. V rekordním počtu

Zdroj fotografie: dopracenakole.cz

Populární celorepubliková soutěž Do práce na kole se koná každý rok. Hlavní událostí je květnová výzva, kdy je pro jízdu na kole přece jen příhodnější počasí. Zkrácená verze se ale už podruhé konala na popud samotných účastníků také v lednu.

Celorepubliková výzva Do práce na kole se koná od roku 2011 a každý ročník přiláká větší počet zájemců než ten předchozí. Loni to bylo bezmála 19 tisíc účastníků. Gró projektu spočívá v tom zvolit si pro dopravu do zaměstnání jiný dopravní prostředek než motorový – nemusí to být pouze kolo, přípustná je i chůze, koloběžka, longboard nebo třeba brusle.

Lednová výzva rozhodně vyžaduje větší dávku otrlosti a sebezapření, i tak se do ní letos v týdnu od 20. ledna zapojilo 2740 účastníků. Pořadatelé jim skrze webové stránky projektu doporučili vhodné oblečení tak, aby je ani studené zimní počasí od prospěšné aktivity neodradilo.

Květnová výzva pak čeká na všechny, kteří se v zimě neodhodlali, ale i tak chtějí překonat svou pohodlnost, udělat něco pro sebe i životní prostředí. „Když po celém dni, co jen sedíte a koukáte do počítače, sednete na kolo a vyjedete na čerstvý vzduch, tak to je bomba,“ pochvaluje si jedna z účastnic Iva. Ostatní oceňují vedle zdravotních benefitů také stmelení kolektivu a zpestření pracovních dní. Registrace do 10. ročníku začíná 1. března.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Průlom v boji proti koronaviru. Nový test přináší přesné výsledky už za 90 minut

Radostná zpráva z vodního světa. Na Hejnickém potoce žijí kriticky ohrožené mihule potoční

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.