Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Lidé vyrazili Do práce na kole i v lednu. V rekordním počtu

Zdroj fotografie: dopracenakole.cz

Populární celorepubliková soutěž Do práce na kole se koná každý rok. Hlavní událostí je květnová výzva, kdy je pro jízdu na kole přece jen příhodnější počasí. Zkrácená verze se ale už podruhé konala na popud samotných účastníků také v lednu.

Celorepubliková výzva Do práce na kole se koná od roku 2011 a každý ročník přiláká větší počet zájemců než ten předchozí. Loni to bylo bezmála 19 tisíc účastníků. Gró projektu spočívá v tom zvolit si pro dopravu do zaměstnání jiný dopravní prostředek než motorový – nemusí to být pouze kolo, přípustná je i chůze, koloběžka, longboard nebo třeba brusle.

Lednová výzva rozhodně vyžaduje větší dávku otrlosti a sebezapření, i tak se do ní letos v týdnu od 20. ledna zapojilo 2740 účastníků. Pořadatelé jim skrze webové stránky projektu doporučili vhodné oblečení tak, aby je ani studené zimní počasí od prospěšné aktivity neodradilo.

Květnová výzva pak čeká na všechny, kteří se v zimě neodhodlali, ale i tak chtějí překonat svou pohodlnost, udělat něco pro sebe i životní prostředí. „Když po celém dni, co jen sedíte a koukáte do počítače, sednete na kolo a vyjedete na čerstvý vzduch, tak to je bomba,“ pochvaluje si jedna z účastnic Iva. Ostatní oceňují vedle zdravotních benefitů také stmelení kolektivu a zpestření pracovních dní. Registrace do 10. ročníku začíná 1. března.

Související články

Zaručeně zlepší den

Vzniká centrum pro kontakt s mimozemšťany

Zapomenout na bývalého partnera jednou provždy? Pomůže pilulka

Oslaďte si život. Jak prospívá med lidskému zdraví?

Nechte se očarovat – brouk, který vypadá jako orchidej

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Vydejte se na duševní retreat. Kniha herečky Vlastiny Kounické Svátkové vás provede

Inspirace z knihovny: Vydejte se na duševní retreat. Kniha herečky Vlastiny Kounické Svátkové vás provede

Lidé jsou křehcí jako sníh a každý z nás potřebuje občas místo pro sebe. To se ve své prvotině…