Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Lidé vyrazili Do práce na kole i v lednu. V rekordním počtu

Zdroj fotografie: dopracenakole.cz

Populární celorepubliková soutěž Do práce na kole se koná každý rok. Hlavní událostí je květnová výzva, kdy je pro jízdu na kole přece jen příhodnější počasí. Zkrácená verze se ale už podruhé konala na popud samotných účastníků také v lednu.

Celorepubliková výzva Do práce na kole se koná od roku 2011 a každý ročník přiláká větší počet zájemců než ten předchozí. Loni to bylo bezmála 19 tisíc účastníků. Gró projektu spočívá v tom zvolit si pro dopravu do zaměstnání jiný dopravní prostředek než motorový – nemusí to být pouze kolo, přípustná je i chůze, koloběžka, longboard nebo třeba brusle.

Lednová výzva rozhodně vyžaduje větší dávku otrlosti a sebezapření, i tak se do ní letos v týdnu od 20. ledna zapojilo 2740 účastníků. Pořadatelé jim skrze webové stránky projektu doporučili vhodné oblečení tak, aby je ani studené zimní počasí od prospěšné aktivity neodradilo.

Květnová výzva pak čeká na všechny, kteří se v zimě neodhodlali, ale i tak chtějí překonat svou pohodlnost, udělat něco pro sebe i životní prostředí. „Když po celém dni, co jen sedíte a koukáte do počítače, sednete na kolo a vyjedete na čerstvý vzduch, tak to je bomba,“ pochvaluje si jedna z účastnic Iva. Ostatní oceňují vedle zdravotních benefitů také stmelení kolektivu a zpestření pracovních dní. Registrace do 10. ročníku začíná 1. března.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec dezinformací o pandemii. Nový web uvádí informace na pravou míru

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.