Lidé opět vyběhnou na pomoc útulkům

Zdroj fotografií: Běh pro útulky

V sobotu 22. září se v Brně uskuteční 2. ročník charitativního běhu Pomáhejme útulkům. Akce, jejíž výtěžek poputuje na pomoc opuštěným zvířatům, se však dočkají také další města.

Iniciativa Pomáhejme útulkům odstartovala již v roce 2014, a to dobročinným během v pražské Stromovce, který zorganizoval zakladatel projektu Petr Sokolík. Účast předčila jeho očekávání, a tak na sebe plánování dalších ročníků nenechalo dlouho čekat. Se vzrůstajícím zájmem rostl i seznam míst konání a loni se konečně dostalo také na Brno. Projekt už úctyhodnou částkou 960 tisíc korun pomohl celkem 19 útulkům.

Jak celá akce probíhá? Účastníci si mohou vybrat ze dvou variant – běžeckého okruhu o délce pět kilometrů, nebo zvolit dvoukilometrový pěší úsek. Čas nikdo neměří a stupínky vítězů byste také hledali marně. Více než kdy jindy tady platí heslo, že hlavní je se zúčastnit. A to mohou opravdu všichni – od milovníků běhu, přes maminky s dětmi, až po pejskaře se svými čtyřnohými miláčky. Po akci následuje doprovodný program, například ukázka dogdancingu, psí agility či hudební vystoupení. To vše za symbolický stokorunový příspěvek.

„V každém městě vybíráme útulky, které nejsou městské, a vše pečlivě konzultujeme se Psem v nouzi, který má o většině sdruženích v Česku přehled. Vidíme v tom příležitost, že se účastníci akce osobně seznámí s lidmi, kteří útulek provozují v jejich městě,“ přiblížil Petr Sokolík rozhodnutí, jak s výtěžkem naložit.

Druhou zářijovou sobotu se akce uskuteční v Plzni. V Brně mohou účastníci útulkům přispět hned dva týdny poté, tedy 22. září od 14 hodin v parku Lužánky. Vybraná částka letos podpoří Dočasky.cz, Útulek Tibet a Tlapky na cestě, tedy spolky pečující zejména o starší psy a kočky, jejichž léčba bývá velmi nákladná. Další termíny a místa konání jsou prozatím ve fázi příprav.

Autor článku

Adéla Svobodová