Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Letošní Den Země lze slavit online až do konce května

Zdroj ilustrační fotografie: Canva

Země, jejíž den se slaví každoročně a celosvětově 22. dubna, si tentokrát žádné velké oslavy neužila. Ještě ale není vše ztraceno. Program byl protentokrát přesunut do online prostředí a lze si ho tam užít až do konce měsíce.

Na Den Země si celý svět připomíná důležité otázky z pohledu ekologie a dopady činnosti člověka na životní prostředí. Dobrá zpráva je, že to lze dělat i ve virtuálním světě. Přesně tam spustil pražský magistrát Den Země 2020, s podtitulem Příroda ve městě. Web nabízí pestrou škálu vzdělávacích i zábavných aktivit, jako jsou kvízy, experimenty nebo soutěže o ceny. Ve velkém cílí na žáky a učitele, otevřen je ale všem zájemcům.

Hned první den stránky navštívilo 20 tisíc lidí. Ti mohli – a stále mohou – poznávat lesní rostliny, vyrobit si doma podle návodu krystal, potrénovat se v třídění odpadu i si přečíst přírodovědnou básničku. „Občané si mohou prohlédnout pražskou přírodu online, my však pokračujeme v našich projektech, jakoby žádné omezení nebylo. Je důležité, aby i v době pandemie koronaviru téma přírody a životního prostředí nezapadlo,“ doplnil náměstek pražského primátora Petr Hlubuček.

Související články

Zaručeně zlepší den

Chcete mít po práci čas i na sebe a svoji rodinu? Zkuste život v těchto světových městech

Vědci našli způsob, jak okamžitě extrahovat biopalivo z banánové slupky

Top Gun, Maverick: Je Darkstar skutečný tryskáč? Je to pravděpodobnější, než si myslíte

Výzkumníci vytvořili jako první na světě simulace vzdáleného vesmíru před 11 miliardami let

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak na zdravá střeva? Kniha, která poradí a zároveň inspiruje recepty

Inspirace z knihovny: Jak na zdravá střeva? Kniha, která poradí a zároveň inspiruje recepty

Termín mikrobiom je čím dál častěji skloňovaný lékaři, vědci a lidmi, kteří se věnují alternativní…