Letošní Den Země lze slavit online až do konce května

Zdroj ilustrační fotografie: Canva

Země, jejíž den se slaví každoročně a celosvětově 22. dubna, si tentokrát žádné velké oslavy neužila. Ještě ale není vše ztraceno. Program byl protentokrát přesunut do online prostředí a lze si ho tam užít až do konce měsíce.

Na Den Země si celý svět připomíná důležité otázky z pohledu ekologie a dopady činnosti člověka na životní prostředí. Dobrá zpráva je, že to lze dělat i ve virtuálním světě. Přesně tam spustil pražský magistrát Den Země 2020, s podtitulem Příroda ve městě. Web nabízí pestrou škálu vzdělávacích i zábavných aktivit, jako jsou kvízy, experimenty nebo soutěže o ceny. Ve velkém cílí na žáky a učitele, otevřen je ale všem zájemcům.

Hned první den stránky navštívilo 20 tisíc lidí. Ti mohli – a stále mohou – poznávat lesní rostliny, vyrobit si doma podle návodu krystal, potrénovat se v třídění odpadu i si přečíst přírodovědnou básničku. „Občané si mohou prohlédnout pražskou přírodu online, my však pokračujeme v našich projektech, jakoby žádné omezení nebylo. Je důležité, aby i v době pandemie koronaviru téma přírody a životního prostředí nezapadlo,“ doplnil náměstek pražského primátora Petr Hlubuček.

Související články

Zaručeně zlepší den

Češi vynalezli revoluční technologii na zpracování odpadu

Salát ze zahrádky v prosinci? Rakušan našel způsob, jak pěstovat zeleninu v zimě

Vypadá jako bedla, u jídla si na ní ale nepochutnáte. Mykologové v Česku našli vzácnou houbu

V Paříži vznikla farma budoucnosti. Ovoce a zeleninu tam pěstují zcela unikátním způsobem

Inspirativní rozhovor

Jana Leitnerová

Jana Leitnerová

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou skupiny Dobro v době korony.