Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Letecká společnost Qantas zahájila provoz první bezodpadové linky na světě

1 minuta radosti
Zdroj fotografií: qantasnewsroom.com.au

Jednorázové plasty jako by k létání neodmyslitelně patřily. Australská aerolinka Qantas se však rozhodla ukázat, že to jde i jinak.

Letecká společnost Qantas spustila jako první na světě bezodpadovou linku. Na palubě těchto letadel se nově nebudou používat žádné jednorázové plasty, což by mělo do konce následujícího kalendářního roku ušetřit až 100 milionů kusů plastu.

Jednorázové plastové nádobí bude na pravidelné zero waste lince ze Sydney do Adelaide nahrazeno tím z udržitelnějších materiálů a nevyhnutelný odpad bude pečlivě tříděn. Vše by mělo být kompostovatelné, znovupoužitelné nebo recyklovatelné. Podle vyjádření společnosti Qantas se jedná o zkušební provoz – jak pro zaměstnance, tak pro pasažéry. Rozšíření na další linky tak v případě pozitivních reakcí a zkušeností není vyloučeno.

Zdroj: Ladbible

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Nový způsob pěstování zeleniny podpoří lokální produkci potravin a soběstačnost

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.