Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Leonardo DiCaprio bojuje za záchranu planety. Na obnovu přírody věnoval miliony dolarů

Ilustrační foto: Pixabay

I mezi celebritami se najdou lidé se srdcem (a penězi) na dlani. Patří k nim třeba populární herec Leonardo DiCaprio, který se zavázal věnovat 43 milionů dolarů na obnovení Galapág.

Herec spolupracuje s ochranáři na přeměně souostroví a dalších tichomořských ostrovů v Latinské Americe. Z darovaných peněz budou financovány projekty na Galapágách včetně obnovy ostrova Floreana, který je domovem 54 ohrožených druhů zvířat. V plánu jsou také pokusy o znovuzavedení 13 vyhynulých druhů. To se týká i drozdce galapážského, prvního ptáka, kterého popsal Charles Darwin.

Když jsem cestoval na Galapágy, setkal jsem se s Paulem Castaño a dalšími osobami bojujícími za ochranu životního prostředí v Ekvádoru. Uvědomil jsem si, že chci udělat maximum proto, abych zachránil jedno z nejvíce nenahraditelných míst na planetě,“ uvedl Leonardo DiCaprio pro deník The Guardian. Castaño, který osm let pracuje jako specialista na obnovu ostrovů, je přesvědčen, že pokud se lidé budou snažit koexistovat s přírodou, mohou být ekosystémy úspěšně přetvořeny a zachovány.

Související články

Zaručeně zlepší den

Český lékař vrátil zrak osleplé dívce. Unikátní zákrok provedl jako první na světě

On-line závěť si člověk nakliká do dvaceti minut, říká Jiří Štěpánek, zakladatel start-upu Goodbye, který mění české pohřebnictví

Nové úly zatočí s obávaným roztočem, který vyhlazuje celá včelstva

Tajemství dlouhověkosti lidí z modrých zón. Jak si prodloužit život a zajistit pevné zdraví?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…