Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Leonardo DiCaprio bojuje za záchranu planety. Na obnovu přírody věnoval miliony dolarů

Ilustrační foto: Pixabay

I mezi celebritami se najdou lidé se srdcem (a penězi) na dlani. Patří k nim třeba populární herec Leonardo DiCaprio, který se zavázal věnovat 43 milionů dolarů na obnovení Galapág.

Herec spolupracuje s ochranáři na přeměně souostroví a dalších tichomořských ostrovů v Latinské Americe. Z darovaných peněz budou financovány projekty na Galapágách včetně obnovy ostrova Floreana, který je domovem 54 ohrožených druhů zvířat. V plánu jsou také pokusy o znovuzavedení 13 vyhynulých druhů. To se týká i drozdce galapážského, prvního ptáka, kterého popsal Charles Darwin.

Když jsem cestoval na Galapágy, setkal jsem se s Paulem Castaño a dalšími osobami bojujícími za ochranu životního prostředí v Ekvádoru. Uvědomil jsem si, že chci udělat maximum proto, abych zachránil jedno z nejvíce nenahraditelných míst na planetě,“ uvedl Leonardo DiCaprio pro deník The Guardian. Castaño, který osm let pracuje jako specialista na obnovu ostrovů, je přesvědčen, že pokud se lidé budou snažit koexistovat s přírodou, mohou být ekosystémy úspěšně přetvořeny a zachovány.

Související články

Zaručeně zlepší den

Lidé dokážou slyšet jako netopýr. Jak si lze osvojit echolokaci?

Česká kvalitní zelenina a ovoce přímo z pole: samosběry lákají nízkou cenou

Optimismus není vždy jediným správným řešením. Proč je dobré cítit se občas rozmrzelý?

Do 90 a ještě dál. Optimismus zvyšuje šanci na dlouhý život

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Za peníze si štěstí nekoupíš. Pracovní úspěchy nepředčí rodinné zázemí. Radost se skrývá v …